پرسشنامه اقتدارگرایی
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه اقتدارگرایی

این پرسشنامه توسط نصراله پورافکاری ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان اقتدارگرایی در افراد می باشد.

این پرسشنامه دارای 9 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه اقتدارگرایی تایید شده است.

بررسی نظرات مختلف در مورد اقتدار و افراد مقتدر

نگرش و نظرات متفاوتی نسبت به افراد مقتدر یا قدرتمند وجود دارد؛ با توجه به نظرات متعدد دریافت شده از سوی عموم مردم، برقراری ارتباط با یک فرد مقتدر کمی سخت به نظر می رسند. عموم مردم تمایل دارند با فردی رابطه برقرار کنند که در ظاهر گرم و صمیمی به نظر برسد؛ ویژگی ای که در برخورد اولیه با یک فرد مقتدر دیده نمی شود.

مقتدرها از نگاه دیگران، افرادی قوی و محکم هستند که درک شخصیت آن ها در ابتدا سخت به نظر می رسد، مردم فکر می کنند که این افراد دیکتاتور هایی هستند که دوست دارند حکم رانی کنند و به نظرات دیگران توجه ندارند، حتی عده ای بر این باورند که مقتدرها گستاخ و بی ادب هستند. اما به نظر شما این نظرات و نگرش ها در مورد مقتدران درست است؟ البته که نه! هیچ کدام از این موارد حقیقت ندارد و نمی توان گفت یک فرد مقتدر دارای شخصیت سرد و بی روح است.

مقتدر به فردی گفته می شود که دارای اقتدار و قدرت است؛ یک فرد مقتدر نفوذ بالایی بر دیگران دارد و عموما دارای طرفداران خاص خودش است. مدیر سازمان شما می تواند یک فرد مقتدر باشد، رهبر جامعه شما می تواند یک فرد مقتدر باشد، حتی خود شما در محیط خانواده می توانید یک فرد مقتدر باشید. مقتدرها برای موفقیت تلاش می کنند، یک چارچوب و حد و مرز مشخصی برای خود دارند، دوست ندارند از جانب دیگران نادیده گرفته شوند، وجود همین ویژگی ها ممکن است باعث شود مقتدران در ظاهر افرادی سخت و سرد به نظر بیایند.

ویژگی های فرد مقتدر چیست؟

یک فرد مقتدر چه ویژگی هایی دارد؟ بارز ترین ویژگی هایی یک فرد مقتدر شامل مواردی همچون، متفکر بودن، تاثیر گذار بودن، توجه به وظایف و درست انجام دادن وظایف، محتاط و محافظه کار بودن نسبت به حضور افراد مختلف در زندگی، به اندازه و دقیق صحبت کردن، خوب گوش دادن به دیگران، شجاع و ریسک پذیر بودن، بی نیاز از جلب توجه دیگران به خود، تبدیل چالش ها و موانع به فرصت و ... است.

نکته مهمی که در مورد اقتدار وجود دارد، مشروع بودن است. مهم است که قدرت یک فرد دارای مشروعیت باشد. نظر شما در مورد افراد مقتدر چیست؟ اقتدارگرایی را چگونه تعریف می کنید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر اقتدارگرایی داشتید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه اقتدارگرایی چیست؟

این پرسشنامه با هدف ارزیابی اقتدارگرایی در افراد ساخته شده است.

آیا این پرسشنامه روایی و پایایی دارد؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

این پرسشنامه توسط چه کسی ساخته شده است؟

این پرسشنامه توسط نصر اله پورافکاری ساخته شده است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام