پرسشنامه ننگ چاقی
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه ننگ چاقی

این پرسشنامه، یک پرسشنامه محقق ساخته است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی ننگ چاقی می باشد.

پرسشنامه ننگ چاقی دارای 10 سوال است.

یک سوال تامل بر انگیز! به نظر شما برچسب زدن به افراد بر اساس برخی ویژگی های جسمانی یا ظاهری درست است؟ می دانید منظورم چیست؟ متاسفانه گروهی از اشخاص در بستر اجتماع بدون نظر گرفتن تاثیرات منفی برچسب گذاری، به افراد بر اساس ظاهر یا ویژگی هایی که هیچ نقشی در شکل گیری آن ها نداشته اند، برچسب می زنند. به عنوان مثال، با دیدن فردی که اضافه وزن دارد می گویند فلان شخص خیلی چاق و بد شکل است!  یک فرد چاق ممکن است در اثر مصرف دارویی خاص به اضافه وزن دچار شده باشد، ژنتیک او بر چاقی تاثیر گذاشته باشد یا رژیم غذایی غلط و سبک زندگی نادرست در ایجاد وضعیت چاقی در او دخیل باشد. چاقی به هر دلیلی که ایجاد شود نباید باعث شرمساری یا اضطراب فرد شود.

تاثیر ننگ چاقی

سازمان بهداشت جهانی به این موضوع اشاره دارد که احساس شرمندگی یا برچسب چاقی نمونه ای از رفتار تبعیض آمیز در مورد وزن افراد است و می تواند آسیب های جسمانی و روانی برای فرد به همراه داشته باشد. زمانی که یک فرد دچار ننگ چاقی یا برچسب چاقی می شود، با عدم پذیرش اجتماعی رو به رو می شود و همین مسئله باعث می شود فرد خودش را دوست نداشته باشد و نسبت به سایز و وزنش نارضایتی را تجربه کند.

باورهای غلط در مورد افراد چاق

عقاید و باورهای مردم در مورد چاقی بر ایجاد ننگ چاقی تاثیر گذار است؛ مثلا برخی از رایج ترین باورهای غلط در مورد افراد چاق این است که آن ها، تنبل، کم هوش هستند یا اراده کافی ندارند و در امور مختلف بی استعداد هستند. بی انظباطی و شکست خوردن در فعالیت های مختلف از دیگر باورهای غلط اما رایج در مورد افراد چاق است. تبعیض وزنی و برچسب گذاری چاقی از سنین کودکی شروع می شود. کودکان ممکن است در مدرسه همکلاسی چاق خود را مسخره کنند یا تمایلی به بازی با کودک چاق نداشته باشند. تاثیر منفی همسالان تا مدت ها بر ذهن فرد حتی زمانی که تبدیل به بزرگسال می شود، باقی خواهد ماند.

عوارض ننگ چاقی

ننگ چاقی منجر به کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس، افسردگی، استرس و اضطراب، ابتلا به اختلالات خوردن می شود. آسیب های اجتماعی ناشی از ننگ چاقی به همین چند مورد محدود نمی شود.

آیا تا به حال تجربه ننگ چاقی داشته اید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر ننگ چاقی داشته باشید، می توانید از پرسشنامه ننگ چاقی استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

هدف از ساخت این پرسشنامه چیست؟

ارزیابی ننگ چاقی هدف ساخت این پرسشنامه است.

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه تک مولفه است.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

این پرسشنامه دارای نمره گذاری است.

این پرسشنامه چند سوال دارد؟

این پرسشنامه دارای 10 سوال است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام