تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه تاثیرات اقتصادی توسعه گردشگری بر شهر میزبان
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه تاثیرات اقتصادی توسعه گردشگری بر شهر میزبان

این پرسشنامه توسط زاهد شفیعی ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان تاثیرات اقتصادی توسعه گردشگری بر شهر میزبان می باشد.

این پرسشنامه دارای 8 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه تاثیرات اقتصادی توسعه گردشگری بر شهر میزبان تایید شده است.

گردشگری

محققان و فعالان امور اقتصادی بنابر تحقیقات و مشاهدات خود به این نتیجه رسیده اند که گردشگری یکی از بزرگ ترین و پر سود ترین صنایع در اقتصاد جهانی بوده و به منزله یک رویکرد اقتصادی پویا، مزایای زیادی برای کشورها به همراه دارد. در میان صنایع مختلف همواره رقابت برای بهتر بودن و حفظ مزیت رقابتی وجود داشته است؛ صنعت گردشگری نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

کشورهای مختلف با توجه به منابعی که در اختیار دارند می توانند در این صنعت با یکدیگر رقابت کرده و چرخه اقتصاد کشور خود را به حرکت در بیاورند. گفته می شود صنعت گردشگری مانند یک پناهگاه امن مالی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برای کسب درآمد می باشد.

کشورهایی که بر صنعت گردشگری تمرکز کرده اند، در کوتاه و بلند مدت متوجه تاثیر مثبت گردشگری بر اقتصاد، فرهنگ، سیاست، محیط زیست و جامعه خود خواهند شد. گردشگری تاثیر به سزایی در بهبود زیر ساخت ها، حفاظت و بازسازی فرهنگ و امور فرهنگی و افزایش آگاهی زیست محیطی دارد.

افزون بر آن، صنعت گردشگری به جوامع سنتی در جهت کاهش فقر کمک می کند؛ چرا که زمینه را برای مشاغل سنتی مانند فروش صنایع دستی و محصولات سنتی و محلی فراهم می کند. البته گردشگری در جوامع غیر سنتی نیز فرصت های شغلی بسیاری را به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می کند و از این طریق می تواند کسری بودجه دولت را جبران کند.

باید بدانید، صنعت گردشگری با انجام و اجرایی کردن فعالیت های اقتصادی بر افزایش درآمد حاصل از مالیات هم تاثیر می گذارد. زمانی که گردشگران از یک کشور به کشور دیگر سفر می کنند، در مورد فرهنگ کشور میزبان اطلاعاتی را به دست می آورد و به عبارتی با مردمان آن کشور ارتباط برقرار می کنند و این مسئله باعث کمتر شدن فاصله فرهنگی ادراک شده میان گردشگران و میزبانان می شود.

اگر کشوری تمایل به کسب سرمایه از طریق صنعت گردشگری داشته باشد یا بخواهد از مزایای این صنعت بهره مند شود باید فعالیت هایی را در زمینه بهبود و ارتقای زیرساخت های صنعت گردشگری خود انجام دهد و پیامد های احتمالی ناشی از فعالیت های گردشگری همچون افزایش ترافیک شهری یا آلودگی محیط زیست را بپذیرد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر، میزان تاثیرات اقتصادی توسعه گردشگری بر شهر میزبان داشته باشید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبری که توسط این محقق ساخته شده است، استفاده کنید و به اطلاعاتی در این زمینه دست پیدا کنید.

 
 

 

 

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه تاثیرات اقتصادی توسعه گردشگری بر شهر میزبان چیست؟

ارزیابی میزان تاثیرات اقتصادی توسعه گردشگری بر شهر میزبان هدف ساخت این پرسشنامه است.

کاربرد گردشگری چیست؟

گردشگری تاثیر به سزایی در بهبود زیر ساخت ها، حفاظت و بازسازی فرهنگ و امور فرهنگی و افزایش آگاهی زیست محیطی دارد.

کشوری به تمایل به ارائه خدمات گردشگری داشته باشد، چه اقداماتی باید انجام دهد؟

اگر کشوری تمایل به کسب سرمایه از طریق صنعت گردشگری داشته باشد یا بخواهد از مزایای این صنعت بهره مند شود باید فعالیت هایی را در زمینه بهبود و ارتقای زیرساخت های صنعت گردشگری خود انجام دهد و پیامد های احتمالی ناشی از فعالیت های گردشگری همچون افزایش ترافیک شهری یا آلودگی محیط زیست را بپذیرد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام