تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه اثرات توسعه ورزش بر فرآیند جهانی شدن (از بعد اقتصادی)
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه اثرات توسعه ورزش بر فرآیند جهانی شدن (از بعد اقتصادی)

این پرسشنامه توسط محقق ساخته است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی اثرات توسعه ورزش بر بعد اقتصادی جهانی شدن می باشد.

 پرسشنامه اثرات توسعه ورزش بر فرآیند جهانی شدن (از بعد اقتصادی) دارای 12 سوال است.

محبوبیت ورزش و فعالیت های ورزشی بر هیچکس پوشیده نیست و این موضوع یک واقعیت غیر قابل انکار است. فرقی نمی کند ورزشکار باشید یا تماشاچی مسابقات ورزشی باشید، ورزش در زندگی همه ی ما نقش پر رنگی دارد. می دانیم که ورزش و فعالیت های ورزشی بر سلامت جسم و روان تاثیر دارد و متخصصان بسیاری افراد را به سمت ورزش کردن تشویق می کنند اما شاید در کمتر مقاله به تاثیر مثبت آن بر اقتصاد پرداخته شده باشد.

ورزش همانگونه که در بعد فردی بر سلامت جسم و روان تاثیر دارد، در بعد کلان می تواند بر اقتصاد کشورها تاثیرات مطلوب به سزایی بگذارد اگر مدیران و مسئولان به اشاعه ورزش در سطح ملی و بین المللی توجه داشته باشند. در یک کلام و به طور خلاصه، توسعه ورزش در سطح جهانی می تواند بر اقتصاد کشورها تاثیر بگذارد.

جهانی شدن به فرآیندی اشاره دارد که در آن دگرگونی های زیاد و اساسی اتفاق میفتد؛ کشورهایی که برای گسترش و توسعه ورزش در سطوح بین المللی تلاش می کند، می توانند اتفاقات بزرگی را در اقتصاد کشورشان رغم بزنند. یکی از مواردی که می تواند به اقتصاد کشورها و جهانی شدن ورزش کمک کند، برگزاری رویداد های ورزشی جهانی در کشورها است. این مسئله به خودی خود تحول شگرفی را بر اقتصاد کشورها به وجود می آورد.

کشوری را در نظر بگیرید که زیرساخت های لازم برای برگذاری رویدادهای ورزشی را دارد؛ این کشور با لابی گری و گرفتن حق میزبانی می تواند برگذار کننده مسابقات جهانی باشد و افراد زیادی را به عنوان مسافر، توریست و تماشاچی مسابقات ورزشی به کشور خود دعوت کنند

زمانی که افراد از کشورهای مختلف وارد کشور میزبان می شوند، از کلیه خدمات رفاهی و شهری استفاده می کنند، آن ها علاوه بر تماشای مسابقات و پرداخت بها، رستوران می روند، از بازارها و اماکن تفریحی دیدن می کنند، از خدمات هتل استفاده می کنند و به طور کلی با وارد کردن ارز به این کشورها، چرخه اقتصاد را به جریان می اندازند.

بنابراین کشورهایی که به دنبال جذب سرمایه و رونق اقتصاد خود هستند، می توانند برای جهانی شدن و توسعه سطح ورزش خود تلاش کنند. در صورتی که تمایل به ارزیابی اثرات توسعه ورزش بر بعد اقتصادی جهانی شدن داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر که توسط این محقق ساخته شده است، استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه اثرات توسعه ورزش بر فرآیند جهانی شدن (از بعد اقتصادی) چیست؟

ارزیابی اثرات توسعه ورزش بر بعد اقتصادی جهانی شدن هدف ساخت این پرسشنامه است.

آیا این پرسشنامه روایی و پایایی دارد؟

بله، این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله، این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه تک مولفه است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام