تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه عوامل موثر بر انتخاب یک بانک
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه عوامل موثر بر انتخاب یک بانک

این پرسشنامه توسط بهرام رنجبریان و همکاران ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی عوامل موثر بر انتخاب بانک می باشد.

این پرسشنامه دارای 25 سوال و 6 مولفه:

  1. نگرش های کارکنان بانک
  2. هزینه های خدماتی بانکی
  3. خدمات ویژه ارائه شده توسط بانک
  4. اعتماد بانک
  5. تصویر مثبت از بانک
  6. جهت مناسب می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه عوامل موثر بر انتخاب یک بانک تایید شده است.

بانک و عوامل موثر بر آن

نهادها و سازمان های مختلفی به ارائه خدمات به مردم می پردازند و فرآیند انجام کارها را برای مردم تسهیل کرده اند؛ زندگی امروز بسیاری از ما با برخی نهاد ها گره خورده است و ما برای گذراندن زندگی خود به این نهادها نیاز داریم؛ یکی از همین نهاد ها بانک می باشد.

بانک یک نهاد اقتصادی است که وظایف متعددی را بر عهده دارد؛ بسیاری از عملیات های اعتباری و مالی، تجیهیر و توزیع اعتبارات، خرید و فروش انواع ارز، انتقال وجه، اعطای وام، وصول مطالبات، واریز سود سهام، پرداخت بدهی ها، اعطا و نگهداری سهام ها و اوراق قیمتی و بهاردار و حتی نگهداری از اشیا قیمتی مردم و ... برخی از وظایفی است که بانک ها بر عهده دارند.

همان طور که می دانید در کشور ما بانک هایی وجود دارد که به صورت خصوصی و دولتی فعالیت می کنند و هر کدام به ارائه خدماتی می پردازند. مردم در انتخاب بانک ها نگرش متفاوتی از یکدیگر دارند؛ برخی از افراد ترجیح می دهند با یک بانک خاص همکاری کنند و شاید همان بانک برای دیگر افراد گزینه خوبی به نظر نرسد.

بانک های مختلف باید برای ایجاد و حفظ مزیت رقابتی تلاش کنند؛ خدماتی که توسط بانک ها به مردم ارائه می شود، می تواند مزیت رقابتی برای بانک ها ایجاد کند؛ هرچه خدماتی که توسط بانک ها ارائه می شود کارآمد تر و اثربخش باشد، مشتریان بیشتری به بانک جذب می شود.

عوامل مختلفی می تواند بر انتخاب بانک توسط افراد تاثیر بگذارد؛ یکی از این عوامل تاثیرگذار هزینه های خدمات بانکی است؛ بانک ها در قبال خدماتی که ارائه می کنند، هزینه ای را دریافت می کنند و این یک موضوع کاملا طبیعی است. هرچه هزینه خدمات کمتر یا معقول تر باشد، مشتریان بیشتری به سازمان جذب می شوند.

از دیگر عوامل مهمی که بر انتخاب بانک تاثیر می گذارد، نگرش های کارمندان بانک است؛ نگرش کارمندان می تواند بر انتخاب بانک تاثیر بگذارد. اعتمادی که بانک در مشتریان ایجاد می کند، تصویر مثبتی که مشتری از بانک دارد، جهت مناسبی که بانک اتخاذ می کند، خدمات ویژه ای که توسط بانک ارائه می شود و عوامل دیگر بر انتخاب بانک توسط مردم تاثیر دارد.

محقق و طراح این پرسشنامه به ارزیابی این موارد در این پرسشنامه پرداخته است. در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر عوامل موثر بر انتخاب بانک بر اساس عوامل ذکر شده، داشته باشید می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه 6 مولفه دارد.

هدف از ساخت این پرسشنامه چیست؟

این پرسشنامه با هدف ارزیابی عوامل موثر بر انتخاب بانک ساخته شده است.

آیا این پرسشنامه روایی و پایایی دارد؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری نیز دارد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام