تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
تست امید میلر (MHS)
 • توضیحات محصول
 • دیدگاه ها (0)
 • سوالات متداول

چرا باید تست امید میلر MHS را انجام دهم؟

تست امید میلر MHS یک آزمون روان شناختی معتبر می باشد که با هدف ارزیابی میزان امید به زندگی طراحی و ساخته شده است.

فکر می کنید چقدر امید به زندگی دارید؟ به آینده چقدر امیدوارید؟ اگر تمایل به یافتن پاسخ این سوالات داشته باشید، می توانید تست امید میلر MHS را انجام دهید.

کاربرد تست امید میلر (MHS)

پژوهشگران و روان شناسان به جهت ارزیابی میزان امیدواری در افراد، از این تست در شرایط و موارد زیر استفاده می کنند:

 • تعیین میزان امیدواری
 • اقدام برای افزایش امیدواری
 • مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی تحصیلی
 • مشاوره شغلی و ارتقا عملکرد
 • مشاوره فردی در جهت افزایش علاقه
 • پژوهش ها و مطالعات علمی

ویژگی های تست امید میلر

  • نسخه ابتدایی این تست، 40 سوال داشت؛ پس از بازبینی، سوالات این تست به 48 مورد افزایش پیدا کرد. در نهایت این تست میزان امیدواری افراد را به واسطه همین 48 سوال مورد ارزیابی قرار می دهد.
  • آزمودنی به سوالات این تست بر مبنای یک طیف لیکرت از بسیار مخالف تا بسیار موافق پاسخ می دهد.
  • در نهایت پس از پاسخ به سوالات میزان امید به زندگی فرد در یک پیوستار از نا امیدی تا امیدواری تعیین می شود. 
  • این تست برای رده سنی نوجوان تا بزرگسال مناسب است.
  • پاسخ گویی به سوالات این تست حدود 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

تاریخچه تست امید میلر MHS

تست امید میلر MHS  توسط دو پژوهشگر به نام های میلر و پاورز طراحی و ساخته شده است. هدف میلر و پاورز از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان امید به زندگی در افراد مختلف بود. این تست به مرور زمان تکمیل تر شد و پس از بازبینی مورد استفاده عموم قرار گرفت.

امید یعنی چه؟

پاسخ به سوال امید چیست شاید در ظاهر آسان به نظر برسد اما کمی پس از فکر کردن به آن متوجه می شویم تعریف امید و امیدواری کار چندان راحتی نیست!

محققان مختلفی بر اساس دیدگاه و نگرش خود امید به زندگی را تعریف کرده اند؛ امید به زندگی با طلب کردن اتفاقاتی که می تواند بر زندگی ما تاثیر بگذارد و زندگی ما را بهبود ببخشد در ارتباط است.

اگر یک چیز بتواند ما را در مقابل سختی ها مقاوم کند و به ما توانی برای مقابله با چالش ها ببخشد، همان امید است! امید داشتن باعث می شود شرایط سخت و دشوار زندگی را تحمل کنیم و برای ساختن و داشتن یک زندگی با نشاط و بهتر تلاش کنیم.

امید به زندگی یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر پیشرفت است چرا که با تصور آینده مثبت و روشن در ارتباط است. اگر امیدوار باشیم می توانیم به خود در ترسیم یک آینده بهتر کمک کنیم. پس امید و امیدوار بودن در ذات انسان نهفته است و به انسان در داشتن زندگی بهتر کمک می کند.

نا امیدی به چه معناست؟

مشخصا نا امیدی حالت عکس امیدوار بودن است؛ هرچه امیدواری با تاثیرات مثبت و خوشایند همراه است، نا امیدی یک احساس منفی نیرومند می باشد. ناامیدی باعث می شود دنیا تیره و تار شود و فرد نسبت به خودش، دیگران و شرایط زندگی و جهان پیرامون و آینده احساس بدی داشته باشد.

نا امیدی با احساس یاس و پوچی رابطه نزدیک و تنگاتنگی دارد. هرچه نا امید تر باشیم، تاثیر منفی ناامیدی بر رفتار ما مشهود تر خواهد بود. از دیگر سو، ناامیدی باعث بی تفاوتی به آینده و اهداف می شود.

وقتی نا امید هستیم، علاقه ای به تعامل با دنیای اطراف و دنبال کردن علایق و سلایق خود نداریم؛ ناامیدی باعث می شود برای زندگی ارزش قائل نشویم و اینجاست که ناامیدی باعث می شود ناتوان، درمانده، احساس انزوا و رها شدگی داشته باشیم.

احساس نا امیدی بر سلامت روان، سلامت جسم و سلامت اجتماعی تاثیر می گذارد و پژوهش های بسیاری بر رابطه میان ناامیدی و سلامت روان مهر تاکید زده اند.

چرا باید امید داشته باشیم؟

هر فردی به اندازه خودش در زندگی با مشکلات و چالش هایی دست و پنجه نرم می کند؛ امید سلاحی است برای مقابله با استرس ها و نگرانی ها و چالش ها در زندگی!

اگر سلاح امیدواری را در دست داشته باشیم، می توانیم بهتر زندگی کنیم و احساس خوشبختی بیشتری داشته باشیم. امیدواری، شادی و سرزندگی را در دل بیدار می کند و باعث روابط بهتر و خوشایند در زندگی می شود.

جالب است بدانید، امیدوار بودن راز موفقیت تمام افراد موفق در دنیاست؛ همه ی افراد موفق با امید به زندگی برای کسب اهداف خود، تلاش و برنامه ریزی کرده اند و با انگیزه و عزم راسخ فعالیت هایی را در جهت پیشبرد اهداف و توسعه خود پیش برده اند.

امیدواری چه تاثیری بر سلامت روان دارد؟

ناامیدی تاثیر به سزایی در بروز بیماری های روان شناختی همچون، افسردگی، اضطراب، اختلالات خوردن، اختلال دو قطبی و استرس پس از سانحه دارد. همچنین افراد ناامید ممکن است افکار خودکشی را تجربه کنند و به سو مصرف مواد مخدر یا الکل روی بیاورند.

اما امیدواری باعث افزایش عملکرد در زندگی می شود؛ فرد امیدوار عملکرد تحصیلی، عملکرد شغلی و عملکرد زناشویی بالایی دارد.

تست امید میلر MHS یک تست کاربردی، بین المللی و ساده در جهت ارزیابی امید در افراد است. در صورتی که تمایل به ارزیابی اولیه امید به زندگی در خود یا فرد دیگری داشته باشید، می توانید نسخه آنلاین تست امید میلر را در سایت ایکشو انجام دهید و به تفسیر دقیق و جامع آن دست پیدا کنید و از راهکارهای گفته شده در تست به جهت افزایش امیدواری در خود استفاده کنید.

انجام این تست می تواند تلنگری برای پیدا کردن خود در مسیر موفقیت و تلاش برای بهبود کیفیت زندگی باشد.

شروع آزمون بصورت آنلاین
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

تست امید میلر (MHS) چیست؟

این تست یک ابزار 48 سوالی است که توسط میلر و همکارش جهت سنجش میزان امید در افراد ساخته شده است.

چرا امیدواری مهم است؟

انسان با امید زنده است و اگر امید نداشته باشد توانایی انجام هیچ کاری را ندارد.

ویژگی تفسیر تست امید میلر (MHS) چیست؟

در این تست، علاوه بر آگاهی از میزان امیدتان، راهکارهایی برای افزایش و تقویت آن دریافت خواهید کرد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام