تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII)
 • توضیحات محصول
 • دیدگاه ها (0)
 • سوالات متداول

چرا باید تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII) را انجام دهم؟

اگر تمایل دارید علاوه بر هوش منطقی ریاضی دیگر جنبه های دیگر هوش را ارزیابی کنید، می توانید از تست هوش چندگانه گاردنر استفاده کنید. این تست هوش، 9 جنبه هوش را در افراد مورد ارزیابی قرار می دهد و یک تست استاندارد و معتبر در زمینه استعدایابی است.

کاربرد تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII)

مشاوره تحصیلی؛ انتخاب یک رشته تحصیلی متناسب با استعدادها و ویژگی های بارز شخصیتی امکان موفقیت تحصیلی را بیشتر می کند.

انتخاب شغل؛ آگاهی از ویژگی های شخصیتی و علم به توانایی ها به انتخاب شغل متناسب کمک می کند.

مدیریت کارمندان؛ این تست به غربالگری اولیه و مدیریت بهتر پرسنل بر اساس توانایی ها و استعدادها کمک بسیاری می کند.

خودشناسی؛ یکی از مزیت های این تست، شناخت خود و استعدادیابی می باشد؛ فردی که به خودشناسی و خودآگاهی برسد، زندگی بهتر و سنجیده تری خواهد داشت.

مطالعات و پژوهش های علمی؛ در پژوهش ها و مطالعات علمی می توان از این تست در جهت شناسایی تاثیر انواع هوش بر مواردی همچون ویژگی های شخصیتی و... استفاده کرد.

در تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII)، کدام هوش ها مورد ارزیابی قرار می گیرند؟

در این تست، نه جنبه هوش مورد ارزیابی قرار می گیرد، این نه جنبه شامل موارد زیر می شود:

 1. هوش موسیقیایی
 2. هوش منطقی ریاضی
 3. هوش طبیعت گرا
 4. هوش هستی شناسی
 5. هوش بین فردی
 6. هوش بدنی جنبشی
 7. هوش تجسمی
 8. هوش کلامی / زبانی
 9. هوش درون فردی

ویژگی های تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII)

تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII) دارای 90 سوال است.

این 90 سوال 9 نوع مختلف هوش را در افراد بررسی می کند.

تست هوش چندگانه گاردنر بیش از آنکه یک تست هوش باشد، یک آزمون استعدادیابی است که به افراد کمک می کند استعدادها و ویژگی های شخصیتی خود را بشناسند.

این تست برای رده سنی نوجوانان و بزرگسال مناسب است.

نسخه حاضر در سایت ایکشو، آخرین و کامل ترین نسخه از تست هوش نه گانه گاردنر بوده که توسط والتر مک کنزی طراحی و ساخته شده است.

تاریخچه تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII)

این تست توسط پژوهشگری به نام والتر مک کنزی بر اساس نظریه هوش چندگانه گاردنر ساخته شده است؛ گاردنر در زمان خود، خط بطلانی بر این نظریه که هوش فقط به هوش منطقی ریاضی محدود می شود، کشید و بر اساس پژوهش های خود به این نتیجه رسید که هوش انواع مختلفی دارد و هر کدام از انواع هوش تاثیر خاص خودش را بر افراد می گذارد.

در واقع این تست، دیدگاه روان سنجی سنتی را در مورد سنجش انواع هوش به چالش می کشد و این دیدگاه را محدود و ناکامل می داند.

نظریه هوش چندگانه گاردنر برای اولین بار در سال 1983 در کتاب "چارچوب های ذهن: نظریه هوش چندگانه" مطرح شد؛ گاردنر در این نظریه عنوان کرد که همه ی انسان ها دارای انواع مختلف هوش هستند.

نظریه هوش چندگانه گاردنر در ابتدا به بررسی هشت نوع هوش در انسان می پرداخت اما کمی بعد، هوش هستی شناختی به این نظریه اضافه شد و در نهایت نظریه هوش نه گانه گاردنر، تکمیل شد.

هر کدام از هوش های نه گانه چه ویژگی هایی دارد؟

 1. هوش موسیقیایی؛ نسبت صدا، آهنگ و موسیقی با این هوش در ارتباط است؛ فردی که هوش موسیقیایی بالایی دارد، زیر و بم صداها را خوب می شناسد و می تواند در خوانندگی، نوازندگی و آهنگسازی پیشرفت کند.
 2. هوش منطقی- ریاضی؛ منطق، تفکر انتزاعی، استدلال، درک اعداد و تفکر انتقادی با هوش منطقی ریاضی در ارتباط است. فردی که هوش منطقی ریاضی بالایی دارد، می تواند زیربنای اصول، مسائل و روابط علی پیچیده را درک کند.
 3. هوش طبیعت گرا؛ ماجراجویی در محیط، یادگیری در طبیعت و کسب اطلاعات از انواع گونه ها، جز علاقه مندی های افرادی است که هوش طبیعت گرای بالایی دارند. این افراد به راحتی از تغییرات نامحسوس در محیط اطراف خود آگاه می شوند.
 4. هوش هستی شناسی؛ هوش وجودی نام دیگر این هوش است؛ فردی که هوش هستی شناسی بالایی دارد، می تواند برای درک دیگران و دنیای اطرافش از ارزش های جمعی و شهود بهره ببرد. توانایی بالا در اندیشیدن در مورد جهان هستی و به عبارتی ژرف اندیشی دیگر ویژگی های این هوش است.
 5. هوش بین فردی؛ تعامل و برقراری ارتباط با دیگران، درک و ارزیابی احساسات، انگیزه ها و تمایلات دیگران، ویژگی افرادی است که هوش بین فردی بالایی دارند.
 6. هوش جنبشی- بدنی؛ همان طور که از نام این هوش بر می آید، فردی که هوش جنبشی – بدنی بالایی دارد، می تواند حرکات سخت و پیچیده فیزیکی را به راحتی انجام دهد و میان چشم و دست هماهنگی ایجاد کند. همچنین کنترل حرکات بدن و حفظ تعادل جسمانی از دیگر ویژگی های هوش جنبشی و بدنی است.
 7. هوش تجسمی؛ تجسم پدیده ها و امور ذهنی برای فردی که هوش تجسمی بالایی دارد، خوشایند است. استفاده از نقشه، درک نمودار، جهت یابی و تحلیل تصاویر و فیلم ها برای این افراد خوشایند است و این افراد توانایی بالایی در این مسائل دارند.
 8. هوش کلامی- زبانی؛ خواندن، نوشتن، به یادآوری داستات های مختلف، کلمات و ضرب المثل ها جز مواردی است که افراد با ه.ش کلامی- زبانی بالا، تبحر زیادی در آن دارند.
 9. هوش درون فردی؛ خودآگاهی مهم ترین ویژگی فردی است که هوش درون فردی بالایی دارد. این افراد نسبت به احساسات، انگیزه ها و هیجانات خود شناخت خوبی دارند. از فکر کردن و رویاپردازی لذت می برند و از نقاط قوت و ضعف خود به خوبی آگاه اند.

در صورتی که تمایل به شناخت بیشتر ویژگی ها و استعدادهای خود داشته باشید، می توانید تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII) را انجام دهید و از تفسیر جامع و دقیق آن که شامل تفسیر ترکیبی، ارائه تمرین های عملی، بازی های تقویت هوش، شخصیت های ایرانی و خارجی به تفکیک هر هوش، معرفی کتاب برای هر مولفه هوشی، فایل های صوتی، ارائه راهکارها و مشاغل مناسب هوش مناسب شما می باشد، بهره مند شوید.

 
 

 

 

شروع آزمون بصورت آنلاین
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII) چیست؟

این تست یک ابزار سوالی است که توسط گاردنر مطرح و توسط مک کنزی ساخته شده است که انواع هوش را می سنجد.

هوش های نه گانه در تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII) چیست؟

هوش موسیقیایی، هوش منطقی ریاضی، هوش هستی شناسی، هوش میان فردی، هوش بدنی-جنبشی، هوش کلامی، هوش درون فردی، هوش تجسمی و هوش طبیعت گرایانه

آیا تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII) معتبر است؟

بله، از این تست در سطح بین الملل استفاده می شود و آزمون بسیار معتبری است.

ویژگی تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII) چیست؟

در این تست، علاوه بر آشنایی با هر 9 هوش به صورت جداگانه، راهکارهایی به صورت عملی، صوتی و... برای افزایش هر هوش دریافت خواهید کرد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام