پرسشنامه لکه جوهرهای رورشاخ
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه لکه جوهرهای رورشاخ

این پرسشنامه در سال 1921 توسط هرمان رورشاخ ساخته شد، البته 10 سال پس از ساخت این پرسشنامه رورشاخ فوتح شد و پس از مرگش سیستم امتیاز دهی آزمون رورشاخ توسط ساموئل بک، بورنو کلاپفر و چند فرد دیگر بهبود یافت. جان ای اکسنر بعدها سیستم امتیازدهی دقیق تری را ایجاد کرد. سیستم امتیازدهی اکسنر تبدیل به محبوب ترین سیستم در آمریکا شد، در حالی که در اروپا از روش های دیگری استفاده می‌شد.

پرسشنامه لکه های جوهر رورشاخ دارای 10 شکل مبهم به صورت لکه جوهر است که پاسخ دهنده باید باتوجه به آنچه در ذهنش بعد دیدن شکل ها پدید می آید را بازگو کند و تفسیر این شکل ها نیز بر اساس گفته های فرد می باشد.

این پرسشنامه برای ارزیابی شخصیت و عملکرد عاطفی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

فرضیه اصلی رورشاخ آن است که محرک محیطی به‌ وسیله نیازها، انگیزه‌ ها، تعارض‌ ها و آمایه های ادراکی شخص سازمان می‌یابد. این نیاز به سازمان دادن هنگامی‌ که آزمودنی‌ ها با محرک‌ های مبهم مانند لکه‌ های جوهر رورشاخ رو به رو می‌شوند اغراق‌ آمیزتر و گسترده‌ تر می‌ شود.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه لکه جوهرهای رورشاخ چیست؟

این پرسشنامه یک آزمون فرافکن است که دارای 10 شکل است و فرد بعد دیدن تصاویر باید نظراتش را بگوید و بر اساس نظرات او نمره گذاری می کنیم. این پرسشنامه برای ارزیابی شخصیت و عملکرد عاطفی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

آیا این پرسشنامه دارای اعتبار و روایی است؟

این پرسشنامه، یک آزمون فرافکن است، بنابر این جواب سوال ها باتوجه به تفکرات فرد ثبت می شود، بنابر این نمی توان راجع به پایا و روا بودن این پرسشنامه نظر قطعی داد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله، این پرسشنامه دارای نمره گذاری است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام