پرسشنامه پذیرش عملکرد مبتنی بر شواهد رابین و پاریش (EBP)
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه پذیرش عملکرد مبتنی بر شواهد رابین و پاریش (EBP)

این پرسشنامه توسط رابین و پاریش در سال 2010 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی عملکرد مبتنی بر شواهد است.

این پرسشنامه دارای 10 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه پذیرش عملکرد مبتنی بر شواهد رابین و پاریش تایید شده است.

به جهت درمان بیماران مبتلا به اختلالات روانی، می توان از رویکرد های مختلف درمانی استفاده کرد. روان شناسان از یک رویکرد واحد برای درمان بیماری های روانی استفاده نمی کنند. به عبارت ساده تر، هر روان شناسی بسته به علاقه و سطح آگاهی و دانش و حوزه ای که در آن فعالیت می کند، می تواند یک رویکرد درمانی را اتخاذ و مراجعان را بر اساس آن رویکرد درمان کند.
اما نکته مهمی که در مورد درمان بیماران وجود دارد، استفاده از روش های درمانی است که پشتوانه علمی داشته باشند و شواهد علمی و پژوهشی برای آن درمان ارائه شده باشد.

عملکرد مبتنی بر شواهد یعنی چه؟

عملکرد مبتنی بر شواهد، یک چارچوب کلی برای عملکرد بالینی است؛ بر اساس عملکرد مبتنی بر شواهد، درمانگر به صورت هوشیار، صریح و قضاوت شده و بر اساس شواهدی که موجود است در مورد مراقبت و درمان بیمار تصمیم گیری می کند.

سیستم های مرتبط با مراقبت از سلامت روان، عملکرد مبتنی بر شواهد را که رویکرد حل مسئله محسوب می شود، به عنوان یک رویکرد مهم و نوآورانه در دهه های اخیر معرفی کرده اند. از عملکرد مبتنی بر شواهد می توان برای کسب اطلاعات و انجام مطالعات در مورد بیمار و ویژگی های بیماری، ارزش ها و ترجیحاتی که دارد، استفاده کرد.

اگر درمانگری می خواهد تصمیمات بالینی درستی اتخاذ کند، می تواند برای توانمند سازی تصمیماتش از رویکرد مبتنی بر شواهد بهره بگیرد. بر اساس نظر سازمان بهداشت جهانی، خدمات درمانی در حوزه سلامت روان باید بر اساس بهترین شواهد پژوهشی باشد. پس طبیعی به نظر می رسد که متخصصان سلامت روان برای تشخیص و درمان از نظرات معتبر استفاده کنند و به تحقیقات و مطالعات علمی استناد کنند.

این روز ها استفاده از عملکرد مبتنی بر شواهد علاوه بر حوزه درمان و مراقبت روان در حوزه پرستاری هم مورد توجه قرار گرفته است.  پرستاران با گذراندن دوره و کسب اطلاعات و یادگیری برخی مسائل مرتبط می توانند از درمان مبتنی بر شواهد برای بیماران استفاده کنند. لازم به ذکر است که عملکرد مبتنی بر شواهد در حرفه پرستاری نیاز به تمرین و تکرار مداوم، کسب آگاهی و ارتقا یادگیری دارد و بدون تجربه و با دانش کم میسر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی عملکرد مبتنی بر شواهد داشته باشید، می توانید از پرسشنامه معتبری که توسط رابین و پاریش ساخته شده است و عملکرد مبتنی بر شواهد نام دارد، استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه تک مولفه است.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

آیا این تست روایی و پایایی دارد؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

هدف از ساخت این پرسشنامه چیست؟

ارزیابی عملکرد مبتنی بر شواهد هدف ساخت این پرسشنامه است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام