تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه میزان رضایت استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل عمومی (BRT)
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه میزان رضایت استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل عمومی (BRT)

این پرسشنامه توسط حاتمی نژاد و همکاران در سال 1396 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان رضایت استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل عمومی می باشد.

این پرسشنامه دارای 17 سوال و 4 بعد است.

روایی و پایایی پرسشنامه میزان رضایت استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل عمومی (BRT) تایید شده است.

یک فایل مقاله نیز ضمیمه شده است.

حمل و نقل عمومی

بسیاری از ما ساعات زیادی را در طول روز صرف رفت و آمد در سطح شهر می کنیم و حتی ممکن است برای انجام امور مختلف از شهر خارج شویم؛ ترجیح ما برای انتخاب وسیله نقلیه با یکدیگر متفاوت است. افراد بر اساس شرایطی که دارند و نیاز خود از وسیله نقلیه متناسب استفاده می کنند؛ به عبارتی ترجیح برخی افراد وسیله نقلیه عمومی و ترجیح دیگر وسیله نقلیه شخصی و تردد با اتوموبیل شخصی در شهر است.

وسایل حمل و نقل عمومی که انواع مختلفی دارد، سیستمی است که برای حمل و نقل و جا به جایی تعداد زیادی از مسافران یا به عبارت دیگر عموم افراد جامعه تعبیه شده است و برای استفاده عموم در دسترس است. وسایل نقلیه عمومی همچون اتوبوس های واحد، اتوبوس تندرو، مترو و ... بر اساس یک برنامه زمانی مشخص و در یک مسیر مشخص حرکت کرده و با دریافت یک هزینه ثابت از مسافران، افراد زیادی را در طول روز در سطح شهر جا به جا می کنند.

گذشت زمان و تمایل به مسافرت باعث افزایش تقاضا برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی شد و همین مسئله باعث استفاده روز افزون از وسایل نقلیه عمومی در سراسر دنیا شد. استفاده از وسایل نقلیه عمومی از بسیاری از مشکلات ناشی از استفاده از وسایل شخصی همچون ماندن در ترافیک یا از دست دادن زمان و هزینه های سنگین کاسته و بر کارآمدی سیستم حمل و نقل عمومی افزوده است.

وسایل حمل و نقل عمومی بر کیفیت زندگی شهروندان می افزاید و برای آن ها مزایای بسیاری به همراه دارد. به عنوان مثال، استفاده از وسایل عمومی علاوه بر تاثیر مثبتی که بر کاهش ترافیک دارد، از میزان آلودگی های صوتی و بصری می کاهد و از به هدر رفتن انرژی و زمان جلوگیری می کند.

در کشور ایران و در راستای مدیریت شهری خطوط ویژه ای برای شهروندان به منظور استفاده از اتوبوس های تندرو در نظر گرفته شده است؛ اگرچه ممکن است استفاده از این اتوبوس ها به اندازه استفاده از وسایل نقلیه شخصی جذاب نباشد اما مزایای آن برای شهروندان کم نیست!

هرچه میزان رضایت شهروندان از وسایل نقلیه عمومی بیشتر باشد، میزان استفاده آن ها از این وسایل بیشتر خواهد شد.

میزان رضایت استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل عمومی (BRT) در این پرسشنامه بر اساس 4 بعد مورد ارزیابی قرار می گیرد؛ این 4 بعد، عبارت اند از:

خدمات، سرعت، رفتار رانندگان، کیفیت فیزیکی اتوبوس.

در صورت تمایل به ارزیابی این متغیر بر اساس مولفه های ذکر شده، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه میزان رضایت استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل عمومی (BRT) چیست؟

ارزیابی میزان رضایت استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل عمومی هدف ساخت این پرسشنامه است.

انواع وسایل حمل و نقل عمومی کدام است؟

مترو، اتوبوس و غیره.

مزایای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی چیست؟

وسایل حمل و نقل عمومی بر کیفیت زندگی شهروندان می افزاید و برای آن ها مزایای بسیاری به همراه دارد. به عنوان مثال، استفاده از وسایل عمومی علاوه بر تاثیر مثبتی که بر کاهش ترافیک دارد، از میزان آلودگی های صوتی و بصری می کاهد و از به هدر رفتن انرژی و زمان جلوگیری می کند.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام