پرسشنامه نشاط اجتماعی تمیزی فر و عزیزی مهر
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه نشاط اجتماعی تمیزی فر و عزیزی مهر

این پرسشنامه توسط تمیزی فر و عزیزی مهر در سال 1396 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان نشاط و سرزندگی می باشد.

این پرسشنامه دارای 12 سوال است. روایی و پایایی پرسشنامه نشاط اجتماعی تایید شده است.

واقعیت امر این است که یک زندگی سالم زندگی ای توام با تجربیات شادی و غم است. همان طور که به شادی و شادکامی احتیاج داریم گاهی لازم است غم را تجربه کنیم. اصلا بدون تجربه غم و اندوه، شادی معنایی نخواهد داشت. شادی و غم دو هیجان مهم می باشند. هر کدام از این هیجانات اگر از حد تعادل خارج شود، می تواند سلامت روان فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

شادی و نشاط جز هیجانات مثبت تلقی می شوند؛ امید به زندگی، رضایت از زندگی، کیفیت بالای زندگی از جمله احساساتی است که با شادی و نشاط در ارتباط است. شادی باعث تقویت انگیزه و پویایی در افراد می شود. شادی خلق و خو را بهبود می بخشد و نا امیدی را از بین می رود. شادی متضاد غم است؛ پس در زمان شادی خبری از غم، اندوه و نشانه های افسردگی نیست.

اگر بگوییم شادی یک انتخاب است، بیراه نگفته ایم. شادی می تواند انتخاب ما باشد، ما می توانیم برای شاد بودن از راهکارهای مختلفی استفاده کنیم و به عبارتی شاد بودن و شادی کردن را یاد بگیریم. می دانید اگر هر کدام از ما برای انسان شاد بودن تلاش کنیم، در نهایت جامعه شاد و پر نشاطی خواهیم داشت.

مسلما یک جامعه شاد، جامعه ای پویا و مترقی خواهد بود. در جوامع شاد افراد برای پیشرفت و موفقیت انگیزه دارند و برای رشد و ترقی تلاش می کنند. آمار افسردگی جمعی  یا اجتماعی در این جوامع بسیار کم است. فراموش نکنید وقتی شادی و نشاط در جامعه ای وجود داشته باشد، عملکرد و کارکرد افراد مثبت تر است، احساس وطن دوستی در این جوامع دیده می شود و افراد به خاک و کشور خود تعلق خاطر بسیاری دارند.
انگیزه کار کردن در این کشورها زیاد است، انسجام و وحدت اجتماعی بالا است، تقویت سرمایه های اجتماعی مورد توجه است و به شادی و نشاط به عنوان یک ضرورت مهم که باید در کشور وجود داشته باشد پرداخته می شود و دولت سیاست های مرتبط با ایجاد شادی و نشاط عمومی را تدوین و اتخاذ می کند.

متغیر نشاط اجتماعی، شادی و سرزندگی در اجتماع یکی از متغیر های مورد توجه در تحقیقات کنونی است. در صورتی که تمایل به ارزیابی این متغیر داشته باشید، پیشنهاد می کنیم از پرسشنامه استاندارد و معتبر نشاط اجتماعی استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

این پرسشنامه توسط چه کسی ساخته شده است؟

این پرسشنامه توسط تمیزی فر و عزیزی مهر ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه چیست؟

ارزیابی شادی و سرزندگی هدف ساخت این پرسشنامه است.

آیا این تست روایی و پایایی دارد؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه تک مولفه است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام