تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه گرایش به قانون گریزی
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه گرایش به قانون گریزی 

این پرسشنامه توسط اصغر میرفردی و همکاران ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی ارزیابی میزان گرایش به قانون گریزی از ابعاد مختلف می باشد.

این پرسشنامه دارای 12 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه گرایش به قانون گریزی تایید شده است.

یکی از عناصر جوامع انسانی، قانون است؛ زندگی امروزه ما انسان ها با بسیاری از قوانین و مقررات در هم آمیخته شده است. هر کدام از ما در کشور یا محل زندگی خود موظف به اجرای برخی اصول و قوانین هستیم. می دانیم که هر جامعه یا در بعد کوچکتر هر مکانی دارای قوانین مخصوص به خود است، قوانینی که ما باید به آن ها احترام بگذاریم و به آن پایبند باشیم.

قانون به مجموعه قواعد، هنجار و مقرراتی گفته می شود که از طریق نهاد ها و موسسات دولتی یا اجتماعی ایجاد می شود و مردم موظف به اجرا و تنظیم رفتارها و اعمال بر مبنای آن هستند. اگرچه قانون یکی از پیچیده ترین مقوله هایی است که انسان در طول عمر خود همواره با آن مواجه بوده است اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه آن را تعریف کنیم باید بگوییم قانون، دانش و هنر عدالت است.

اگر قوانین در جامعه اجرا نشوند، نظم عمومی بر هم می خورد و جامعه دچار هرج و مرج و بی نظمی می شود؛ پس ایجاد و اجرای قانون یک ضرورت است. پایبندی به قانون به عنوان یک قرارداد اجتماعی زمینه را برای ایجاد و استمرار امنیت و عدالت فراهم می کند اما متاسفانه همه افراد رفتار یکسان در مقابل قوانین ندارند؛ برخی افراد خود را موظف به اجرای قوانین می دانند و از طرفی دیگر عده ای گرایش به قانون گریزی دارند!

قانون گریزی

قانون گریزی به عدم اجرای قوانین اشاره دارد؛ یک فرد قانون گریز به دلایل متفاوت همچون ناکارآمد بودن قانون یا اشتباه نوشته شدن یک قانون توسط مسئول قانون نویس از اجرای قوانین سرپیچی می کند.

 قانون گریزی پیامد های منفی بسیاری دارد؛ از جمله پیامد های قانون گریزی، تضییع حق دیگر افراد جامعه، گسترش فساد در بین مردم و مسئولین، ایجاد هرج و مرج، ابه وجود آمدن بی ثباتی، ایجاد نگاه منفی به مسئولین و دولت ها، ایجاد مشکلات مالی و اقتصادی برای شهروندان، گسترش آسیب های اجتماعی و... خواهد شد.

توجه داشته باشید که قانون گریزی با مجازات و تنبیه از سوی نهاد های دولتی مربوطه همراه خواهد بود. فردی که از اجرای قوانین سرپیچی می کند باید مجازات مرتبط با تنبیه را دریافت کند.

گرایش به قانون گریزی در این پرسشنامه بر اساس دو بعد رفتاری و شناختی مورد ارزیابی قرار می گیرد؛ در صورت تمایل به ارزیابی متغیر گرایش به قانون گریزی می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

 
 

 

 

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه گرایش به قانون گریزی چیست؟

ارزیابی میزان گرایش به قانون گریزی از ابعاد مختلف هدف ساخت این پرسشنامه است.

آیا این پرسشنامه دارای اعتبار و روایی است؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

این پرسشنامه چند سوال دارد؟

این پرسشنامه دارای 12 سوال است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام