تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
تست تصور از خدا (GII)
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

چرا باید تست تصور از خدا (GII) را انجام دهم؟

با انجام تست تصور از خدا (GII) می توانید نگاه مثبت و منفی خود را به خداوند مورد ارزیابی قرار دهید.

کاربرد تست تصور از خدا (GII)

  • بررسی تصور فرد از خدا
  • سنجش نگاه مثبت و منفی فرد نسبت به خدا
  • استفاده در پژوهش ها و مطالعات علمی

مولفه های پرسشنامه تست تصور از خدا (GII)

بیست و هفت سوالی که در این پرسشنامه مطرح می شود، عبارتند از:

  • حضور خدا در زندگی
  • تصور منفی از خدا
  • مراقبت خداوند از فرد

ویژگی های تست تصور از خدا (GII)

این تست دارای 27 سوال است.

این تست برای گروه سنی نوجوان و بزرگسال مناسب است.

برای پاسخ گویی به سوالات این پرسشنامه حداقل 5 دقیقه زمان نیاز است.

تاریخچه تست تصور از خدا (GII)

معنویت و مسائل مرتبط با آن به سبب اهمیت و تاثیری که بر سلامت روان دارد، در روان شناسی مورد بررسی قرار می گیرند. این تست توسط پژوهشگری به نام لارنس ساخته شده است. هدف او از ساخت این تست سنجش تصور افراد مختلف از خدا بود. او این تست را برای افرادی که تمایل دارند تصور خود از خداوند را ارزیابی کنند، مناسب دانسته است.

این تست یک ابزار استاندارد و معتبر در زمینه ارزیابی تصور از خداوند به عنوان وجودی مقدس و متعالی است؛ بسیاری از افراد به وجود خداوند ایمان و باور دارند و همواره در هر شرایط و موقعیتی او را ناظر بر رفتار و اعمال خود می دانند؛ آن ها در شرایط دشوار به خداوند توکل می کنند و به امید کمک و یاری او سعی بر حل مشکلات دارند.

متاسفانه بر خلاف این گروه، هستند افرادی که تصور منفی از خداوند داشته و به او اعتقاد ندارند؛ این تست ابزار مناسبی برای ارزیابی این تصورات است.

معنویت از دیدگاه عموم مردم

هر کدام از ما از زمانی که رشد و تکامل پیدا کردیم و خودمان را شناختیم در مورد جهان آفرینش و خالق آن یعنی خداوند، سوالاتی در ذهن داشته ایم؛ سوالاتی که گاه برای آن ها پاسخی پیدا کرده ایم و گاه آن ها را بدون پاسخ به حال خود رها کرده ایم.
در دین اسلام و در کشور های آسیایی که فرهنگ اسلامی دارند، در مورد خدا و معنویات زیاد صحبت می شود و کودکان از همان سنین کودکی در مورد موضوعات دینی چیزهایی شنیده و اطلاعاتی را از والدین یا معلمان مدرسه کسب می کنند.

هر خانواده ای بنابر اعتقادات و باورهای دینی که دارد خداوند را به گونه ای برای اعضای خود توصیف می کند، برخی بر این باورند که خداوند مهربان و بخشنده است و برخی دیگر او را بی انصاف، بی رحم و سخت گیر می دانند.

گذشت زمان و افزایش سن و چراهایی که در مورد خداوند در ذهن وجود دارد ما را به سمت یافتن پاسخ پرسش هایی در مورد خداوند سوق می دهد و هرچه شناخت ما از خود و علم و اطلاعات ما از مباحث دینی و معنوی بیشتر باشد، راحت تر می توانیم پاسخ سوالات خود را پیدا کنیم.

البته تفاوت در دیدگاه معنوی، باعث می شود که یک پاسخ واحد برای سوالات خود پیدا نکنیم؛ چرا که خدا یک مفهوم ذهنی و انتزاعی است و توصیف مفاهیم انتزاعی کار آسانی به نظر نمی رسد. گروهی از افراد با توجه به محیطی که در آن رشد کرده و روحیاتی که دارند، خدا را شناخته و درک می کنند و گروه کمی از افراد جدا از هر آیین، دین، مذهب و سنتی به شناخت خداوند رسیده  و خدا را می شناسند.

نکته مهم این است، افراد زمانی به آرامش واقعی دست پیدا می کنند که خودشان به تنهایی و نه با تاثیر پذیرفتن از دیگران به شناخت خداوند برسند؛ شناختی که وابسته به نظرات دیگران نباشد، یک شناخت خوب و منطقی است. البته ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که اشتراکات دینی میان افرادی که عضو یک دین یا آیین خاص هستند، بیشتر بوده و اغلب این افراد مفهوم و تصور تقریبا مشابهی از خداوند دارند.

نتایج پژوهش هایی که متمرکز بر معنویت و نگرش های معنوی انجام شده است بیانگر این مسئله هستند که، افرادی که به خداوند باور داشته و تصور مثبتی از او دارند نسبت به افرادی که آتئیست یا نسبت به وجود خداوند بی اعتقاد هستند، امید به زندگی بالاتری را تجربه می کنند و به هنگام مواجهه با سختی ها و چالش ها توانایی بالاتری برای مقابله با استرس دارند.

علت این مسئله آن است که افراد معتقد احساس می کنند در جهان هستی یک وجود برتر از آن ها حمایت می کند و در هیچ شرایطی آن ها را به حال خود رها نمی کند.

در صورتی که تمایل به ارزیابی تصور خود از خداوند داشته باشید، می توانید نسخه آنلاین تست تصور از خدا (GII) را در سایت ایکشو انجام دهید و از تفسیر دقیق و جامع آن بهره مند شوید.

شروع آزمون بصورت آنلاین
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

تست تصور از خدا (GII) چیست؟

این تست به سنجش دیدگاه فرد نسبت به خداوند پرداخته و دارای 27 سوال است و توسط لارنس ساخته شده است.

مولفه های تست تصور از خدا (GII) چیست؟

مولفه های تست تصور از خدا عبارتند از: 1- حضور خدا در زندگی 2- تصور منفی از خدا 3- مراقبت خداوند از فرد

تفسیر تست تصور از خدا (GII) چگونه است؟

در تفسیر این تست، نکاتی درباره نظر خود نسبت به خداوند و معنویت دریافت میکنید.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام