تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه تاثیر میزان استفاده از شبکه های اجتماعی بر اضطراب، استرس و افسردگی دانش آموزان
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه تاثیر میزان استفاده از شبکه های اجتماعی بر اضطراب، استرس و افسردگی دانش آموزان

این پرسشنامه، یک پرسشنامه محقق ساخته است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی تاثیر میزان استفاده از شبكه های اجتماعی بر اضطراب، استرس و افسردگی دانش آموزان می باشد.

پرسشنامه تاثیر میزان استفاده از شبکه های اجتماعی بر اضطراب، استرس و افسردگی دانش آموزان دارای 28 سوال و 4 بعد:

  • افسردگی
  • اضطراب
  • استرس
  • میزان استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد.

تاثیر میزان استفاده از شبکه های اجتماعی

بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی بر گروه های سنی مختلف، یکی از موضوعات جالب توجه در حال حاضر است. روان شناسان و جامعه شناسان علاقه مند به بررسی تاثیرات شبکه های اجتماعی بر نوجوانان، جوانان و بزرگسالان هستند اما تاثیر شبکه های اجتماعی بر دوره سنی نوجوانی کمی با اهمیت تر است.
خوب می دانیم که شبکه های اجتماعی و فضای اینترنت همان طور که مزایای بسیاری دارد در صورتی که به درستی مورد استفاده قرار نگیرد، ممکن است تاثیرات زیان باری داشته باشد و نوجوان به دلیل آسیب پذیری سنی بیشتر، بیش از دیگران در دوره سنی کودکی و بزرگسالی، در معرض آسیب های احتمالی شبکه های اجتماعی هستند.

این روزها استفاده از شبکه های مجازی میان همگان فراگیر شده است؛ اهدافی که افراد از استفاده از شبکه های مجازی دارند، با یکدیگر متفاوت است؛ عده ای از شبکه های مجازی به منظور آموزش و یادگیری، عده ای برای سرگرمی، عده ای برای برقراری ارتباط و بهبود تعاملات اجتماعی و غیره استفاده می کنند.

استفاده نادرست از شبکه های مجازی تاثیرات زیادی بر سلامت روان افراد می گذارد. اگر استفاده درست از شبکه های مجازی را بلد نباشیم خودمان را وارد چرخه معیوب تاثیرات منفی همچون از دست دادن زمان بهینه، تاثیر پذیری زندگی های دروغین در فضای مجازی و غیره می کنیم.
مسائل مرتبط با آسیب های شبکه های مجازی همانند خیانت مجازی توسط روان شناسان خانواده مورد بررسی قرار می گیرد.شیوع و همه گیری بیماری کرونا باعث شد، دانش آموزان نسبت به قبل دسترسی بیشتری به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داشته باشند، اگر میزان استفاده و نحوه استفاده دانش آموزان توسط والدین کنترل نشود، تاثیرات بالقوه ناشی شبکه های مجازی انکار ناپذیر خواهد بود.

در آخرین بررسی های انجام شده در این زمینه، مشخص شده است که استفاده نادرست و بیش از اندازه از فضای مجازی می تواند دانش آموزان را دچار انزوا و دوری از اجتماع کند. همچنین شبکه های اجتماعی با تاثیری که بر برهم خوردن نظم زندگی، الگوی خواب و اشتها و تعاملات دارد، می تواند زمینه را برای ابتلا به افسردگی فراهم کند.

استرس، اضطراب از دیگر شرایط روان شناختی است که ممکن است در نتیجه استفاده نادرست از فضای مجازی در دانش آموزان ایجاد شود. در نهایت استفاده و درگیری با شبکه های اجتماعی را می توان یک شمشیر دولبه در نظر بگیریم؛ اگر فرهنگ استفاده از آن را داشته باشیم نه تنها درگیر معایب نمی شویم بلکه از مزایای آن بهره می بریم.

در صورت تمایل به ارزیابی متغیر تاثیر میزان استفاده از شبكه های اجتماعی بر اضطراب، استرس و افسردگی دانش آموزان می توانید از این پرسشنامه استاندارد استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

هدف از ساخت این پرسشنامه چیست؟

این پرسشنامه با هدف ارزیابی تاثیر میزان استفاده از شبكه های اجتماعی بر اضطراب، استرس و افسردگی دانش آموزان ساخته شده است.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله، این پرسشنامه دارای نمره گذاری است.

این پرسشنامه چند سوال دارد؟

این پرسشنامه دارای 28 سوال است.

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه 4 مولفه دارد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام