تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه موانع اجرایی اقتصاد مقاومتی در توسعه ورزش کشور
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه موانع اجرایی اقتصاد مقاومتی در توسعه ورزش کشور

این پرسشنامه توسط ؟ ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی موانع اجرایی اقتصاد مقاومتی در توسعه ورزش کشور می باشد.

این پرسشنامه دارای 44 سوال و 12 بعد است.

روایی و پایایی پرسشنامه موانع اجرایی اقتصاد مقاومتی در توسعه ورزش کشور تایید شده است.

اگر ایرانی باشید یا در ساکن کشور ایران باشید یا به هر طریقی اخبار روز دنیا را دنبال می کنید، احتمالا اصطلاح اقتصاد مقاومتی برای شما نام آشنا است و ابعاد مختلف آن را می شناسید و در مورد آن اطلاعاتی دارید.

این اصطلاح نخستین بار در سال 1389 توسط رهبر کشور ایران به کار برده شد و منظور از آن، سامان دهی و نظم بخشیدن به نظام اقتصادی کشور با توجه به شرایط حال حاضر داخل و خارج کشور است. در اقتصاد مقاومتی عملکرد کشور بر مبنای اصول انقلابی بسیار مهم است.

اگر بخواهیم یک توضیح واضح از اقتصاد مقاومتی ارائه کنیم، توضیحی که برای هر فردی قابل فهم و درک باشد، باید بگوییم اقتصاد مقاومتی آن اقتصادی است که در شرایط فشار و تنش، تحریم و دشمنی یا خصومت های شدید در کشورها حاکم می شود و هر کشوری به واسطه آن می تواند به رشد و شکوفایی برسد.

از دیگر سو، اگر دولت یا ملتی اقتصاد مقاومتی داشته باشد، می تواند در شرایط فشار و زمانی که توسط دیگر کشورها تحت تحریم شدید قرار گرفته است، مسیر رشد و شکوفایی را طی کند.

زمانی که به اقتصاد کشورها ضربه یا آسیبی وارد می شود، چرخه اقتصادی می تواند واکنش های مختلفی از خودش نشان دهد؛ اگر عملکرد اقتصادی ضعیف باشد و و مدل اقتصادی کشور مقاوم نباشد کوچک ترین آسیبی می تواند اقتصاد کشور را از بین ببرد یا اگر ضربه ها و به اصطلاح تکانه ها بیش از اندازه باشد، اقتصاد کشور می تواند این تکانه را تحمل نکند یا به عبارتی هضم نکند و در این صورت وضعیت اقتصادی بدتر می شود و وقتی وضعیت اقتصادی بد باشد، نرخ رشد اقتصادی منفی می شود.
در این صورت اقتصاد مقاومتی می تواند به کار دولت بیاید و چرخه اقتصاد را از آسیب و رشد منفی نجات دهد و حتی اقتصاد کشور را به حالت پایدار قبلی اش برگرداند.

در خصوص توسعه ورزش و هر آنچه که به ورزش مربوط می شود، مبحث مربوط به اقتصاد مقاومتی مطرح می شود و گاها به اقتصاد مقاومتی نیاز پیدا می شود. ممکن است برخی موانع بر سر اجرای اقتصاد مقاومتی در توسعه ورزش کشور وجود داشته باشد.

برخی از مهم ترین موانع و ابعادی که از قضا در این پرسشنامه هم مورد ارزیابی قرار می گیرد، حلقه پنجگانه توسعه اقتصادی، اقتصاد نفتی، تفکر نهادی و اجرایی اقتصاد مقاومتی در مدیران، توانمندسازی نیروی متخصص داخلی، تدوین قوانین و حل موانع بین المللی، حمایت دولت از حضور بخش خصوصی در تولید اشتغال، عدم تمایل به خصوصی سازی از سوی دولت، افزایش اشتغال با کارآفرینی در تولید، توجه به تحقیق و توسعه در اقتصاد مقاومتی، فساد سیستمی و مدیریتی، چرخه فعال اقتصادی با ساخت اماکن ورزشی، جایگاه نامشخص ورزش می باشد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر موانع اجرایی اقتصاد مقاومتی در توسعه ورزش کشور داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

هدف از ساخت این پرسشنامه چیست؟

ارزیابی موانع اجرایی اقتصاد مقاومتی در توسعه ورزش کشور هدف ساخت این پرسشنامه است.

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه 12 بعد دارد.

آیا این پرسشنامه روایی و پایایی دارد؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام