پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس

این پرسشنامه توسط فیلیپس ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی اضطراب ناشی از امتحان می باشد.

این پرسشنامه دارای 26 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس تایید شده است.

بیایید کمی به زمان گذشته برگردیم، زمانی که دانش آموز یا دانشجو بوده اید؛ آیا روزهای امتحان را به خاطر دارید؟ چه احساسات و هیجاناتی را در روزهای امتحان تجربه می کردید؟ روزهایی که زیاد درس می خواندید و آمادگی کامل برای امتحان داشتید، یا روزهایی که آمادگی شما کم بود و فرصت درس خواندن نداشتید، چه هیجانی را تجربه می کنید؟ ترس؟ استرس؟ اضطراب؟

آیا هم اکنون در مدرسه یا دانشگاه مشغول تحصیل هستید؟ به عنوان یک دانش آموز یا دانشجو تا به حال اضطراب امتحان را تجربه کرده اید؟ یا اصلا به غیر از مدرسه یا دانشگاه، زمانی که باید در امتحان رانندگی شرکت می کردید، برای قبولی در سازمانی خاص آزمون استخدام می دادید، چه احساسی داشتید؟

من فکر می کنم در تمام موارد ذکر شده در پاراگراف های بالا، اضطراب امتحان طبیعی ترین هیجانی باشد که توسط افراد تجربه می شود و هر کدام از ما حتی شده برای یکبار اضطراب امتحان را تجربه کرده ایم و بعضی از ما حتی بیشتر از یکبار!

اضطراب امتحان چیست؟

اضطراب امتحان یکی از انواع اضطراب است؛ فردی که این اضطراب را تجربه می کند نسبت به توانایی هایش خودش برای شرکت در آزمون کمی شک و تردید دارد. اضطراب امتحان ممکن است از عدم آمادگی برای امتحان یا خیلی آماده بودن ایجاد شود. اضطراب امتحان بر عملکرد فرد تاثیر زیادی می گذارد.

تاثیرات اضطراب امتحان

در بیشتر مواقع، معلومات فرد برای امتحان و آزمون پیش رو تکمیل و کافی است اما اضطراب امتحان مانع از عملکرد خوب فرد می شود و در نتیجه فرد نمره پایینی در امتحان می آورد. بر اساس تحقیقات انجام شده در زمینه اضطراب امتحان، اضطراب امتحان علاوه بر اینکه بر عملکرد فرد تاثیر می گذارد، بر احساس کارآمدی فرد هم تاثیر می گذارد و وقتی کارآمدی پایین باشد، عملکرد افت می کند.  همچنین اضطراب امتحان باعث نقص در حافظه می شود؛ فرد مضطرب نه می تواند اطلاعات را به خوبی به حافظه بسپارد و نه می تواند مطالب یادگرفته شده را بازیابی کند، در نتیجه اضطراب اجتماعی باعث فراموشی اطلاعات می شود.

خوشبختانه، راهکارهای موثر و آسانی برای درمان اضطراب امتحان وجود دارد. یکی از راهکارهای ساده اما تاثیر گذار بر کاهش اضطراب امتحان، گرفتن دوش آب گرم قبل از امتحان است. یادتان باشد، باور به خود و توانایی هایتان مهم ترین چیزی است که از شما در برابر اضطراب محافظت می کند.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر اضطراب امتحان را داشته باشید، می توانید از پرسشنامه معتبر و استاندارد فیلیپس استفاده کنید.

دانلود رایگان
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس چیست؟

ارزیابی اضطراب امتحان هدف ساخت این پرسشنامه است.

این پرسشنامه توسط چه کسی ساخته شده است؟

این پرسشنامه توسط فیلیپس ساخته شده است.

آیا این تست روایی و پایایی دارد؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام