تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه امنیت رفاهی
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه امنیت رفاهی

این پرسشنامه توسط لیلا مقتدایی و همکاران ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان احساس امنیت رفاهی می باشد.

این پرسشنامه دارای 5 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه امنیت رفاهی تایید شده است.

یکی از مهم ترین مسائلی که در علم روان شناسی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است، امنیت و تاثیر آن بر عملکرد و زندگی انسان است. احساس امنیت یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای هر انسانی می باشد و اگر نیاز به امنیت برآورده شود، انسان خودشکوفایی را تجربه خواهد کرد.

امنیت رفاهی

امنیت جز واژگانی است که تعاریف متعددی برای آن وجود دارد؛ بر اساس تمام تعاریف ذکر شده از امنیت می توان آن را احساس ذهنی و نسبی تعریف کرد که در بستر آن فرد از هرگونه آسیب، تهدید، خطر دور خواهد بود. احساس امنیت با فقدان ترس و دلهره همراه خواهد بود. احساس امنیت باعث زندگی راحت تر و آسان تر خواهد شد.

امنیت محدود به یک نوع خاص نبوده و انواع مختلفی دارد؛ یکی از انواع امنیت، امنیت رفاهی می باشد. شاید بهتر باشد پیش از تعریف امنیت رفاهی بخواهیم خود واژه رفاه را تعریف کنیم چون بر اساس آنچه مشهود است، امنیت رفاهی از دو واژه امنیت و رفاه تشکیل شده است و برای درک بهتر این مفهوم ترکیبی بهتر است در معنای امنیت و رفاه را به صورت جداگانه بررسی کنیم.

رفاه که به آن بهزیستی گفته می شود یک حالت روان شناختی توام با نیک بودی، تندرستی، سلامتی است. تجربه سلامت جسمانی و سلامت روانی، تعاملات اجتماعی سازنده باعث تجربه احساس رفاه و بهزیستی می شود. رفاه خود انواع مختلفی دارد که رفاه ذهنی یکی از انواع آن است.

هر دولت و کشوری موظف به تامین رفاه شهروندان خود و ارائه خدمات به آن ها می باشد؛ شهروندان باید از فرصت های برابر بهره مند باشند و امکان استفاده از امکانات برای آن ها وجود داشته باشد. هرچه رفاه بیشتری در یک جامعه وجود داشته باشد میزان شادکامی و خوشحالی مردم آن جامعه بیشتر و رضایت آن ها از زندگی بالاتر خواهد بود.

فکر می کنم اکنون تعریف امنیت رفاهی کمی ساده تر باشد؛ امنیت رفاهی به وجود احساس آرامش و برخورداری از امکانات و فرصت ها به صورت عادلانه و برابر برای عموم مردم جامعه فارغ از نژاد، جنسیت، مذهب و غیره اشاره دارد. تامین امنیت رفاهی یکی از مهم ترین وظایفی است که هر حکومت و دولتی بر عهده دارد.

آیا شما احساس امنیت رفاهی دارید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر میزان احساس امنیت رفاهی داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر که توسط این محقق ساخته شده است، استفاده کنید.

 
 

 

 

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه تک مولفه است.

آیا این پرسشنامه دارای اعتبار و روایی است؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

پرسشنامه امنیت رفاهی چیست؟

ارزیابی میزان امنیت رفاهی هدف ساخت این پرسشنامه است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام