تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه امنیت اقتصادی
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه امنیت اقتصادی

این پرسشنامه توسط ؟ ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی  میزان احساس امنیت اقتصادی می باشد.

این پرسشنامه دارای 6 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه امنیت اقتصادی تایید شده است.

در تعاریف متعدد و گوناگونی که از امنیت ذکر شده است، امنیت را احساسی ذهنی تعریف کرده اند که به هنگام نبود ترس، دلهره، تشویش و هرگونه خطرات و آسیب های احتمالی تجربه می شود. زمانی که از هرگونه آسیب احتمالی، تهدید و خطر بالقوه در امان باشیم، امنیت را تجربه کرده ایم.

احساس امنیت یکی از مهم ترین نیازهای هر انسانی است و همه ی انسان ها باید امنیت را از ابعاد مختلف تجربه کنند. به عنوان نمونه، هر دولت و کشوری موظف به تامین امنیت اجتماعی، امنیت سیاسی، امنیت فرهنگی، امنیت قضایی و امنیت اقتصادی برای شهروندانش می باشد و مردم باید در محیطی امن و آرام زندگی کنند و از فرصت ها و امکانات مختلف در جهت رشد و توسعه بهره مند شوند.

یکی از مشکلاتی که امروزه مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، نبود امنیت اقتصادی است. اقتصاددانان تعاریف متعددی از امنیت اقتصادی ارائه داده اند؛ رابرت ماندل یکی از اقتصاد دانانی است که امنیت اقتصادی را میزان و توان حفظ و ارتقای سبک زندگی مردم یک جامعه از طریق تامین خدمات و خرید کالای های مختلف از بازار داخلی کشور و بازارهای بین المللی تعریف کرده است.

امنیت اقتصادی در سطح فردی، گروهی و طبقات مختلف جامعه بررسی می شود. امنیت اقتصادی در سطح فردی اشاره به میزان دسترسی مردم به وسایل و اقلام ضروری اولیه دارد؛ مثلا هر فردی باید بتواند نیاز به خوراک، پوشاک، سرپناه، آموزش و غیره را بر طرف کند و توان خرید و رفع نیازهای ضروری اولیه اش را داشته باشد.

سطح گروهی و طبقاتی نسبت به سطح فردی در مراتب بالاتری قرار می گیرد؛ امنیت اقتصادی در سطوح بالاتر به تامین شغل برای همه ی افراد نیازمند به شغل، توزیع درآمد به صورت عادلانه و تجربه رفاه اقتصادی اشاره دارد. امنیت اقتصادی نه در تنها در شرایط زیستی جامعه بلکه در تمام موقعیت ها باید وجود داشته باشد.

بنابراین بر اساس آنچه گفتیم، دولت ها موظف به تامین امنیت اقتصادی برای شهروندان خود می باشند و این بدان معنا است که افراد بتوانند مایحتاج معیشتی خود را به راحتی فراهم کنند و توان خرید داشته باشند و با گذشت زمان قدرت خریدشان کمتر نشود.

آیا شما امنیت اقتصادی را تجربه می کنید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر میزان احساس امنیت اقتصادی داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر که توسط این محقق ساخته شده است، استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

آیا این پرسشنامه دارای اعتبار و روایی است؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

هدف از ساخت این پرسشنامه چیست؟

ارزیابی میزان امنیت اقتصادی هدف ساخت این پرسشنامه است.

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه تک مولفه ای است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام