پرسشنامه زندگی ارزشمند ویلسون
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه زندگی ارزشمند ویلسون

این پرسشنامه توسط ویلسون و همکاران در سال 2010 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزيابی میزان ارزش قائل شدن برای زندگی خود است.

این پرسشنامه دارای 20 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه زندگی ارزشمند تایید شده است.

هر انسانی فقط یک بار به این دنیا می آید و یک بار زندگی می کند؛ بهتر آن است که از لحظه به لحظه زندگی خود بهترین استفاده را داشته باشیم و لحظات خوب و خوشی را برای خود و دیگران رقم بزنیم. زندگی یک هدیه ارزشمند است و هر انسانی باید برای زندگی اش ارزش قائل باشد. پیدا کردن معنا و هدف در زندگی و تلاش برای دستیابی به اهداف یکی از آن چیزهایی است که باعث می شود ما سبک زندگی ارزشمند داشته باشیم.

سبک زندگی ارزشمند چگونه سبکی است؟

در مورد سبک زندگی ارزشمند چه می دانید؟ فردی که سبک زندگی ارزشمند دارد، ارزش های زندگی خود را می شناسد، ارزش های زندگی همان چیزهایی است که ما به آن ها باور و توجه داریم و برای آن ها اهمیت زیادی قائل هستیم. وقتی سبک زندگی ارزشمند داشته باشیم، معیارهای خود را می شناسیم و برای لحظه به لحظه زندگی خود برنامه ریزی داریم و از لحظات بهترین استفاده را می بریم.

می دانید ارزش های هر فردی همان چیزی است که زندگی فرد را تغییر می دهد و باعث شکل گیری سبک زندگی فرد می شود. اگر ارزش های خود را در زندگی بشناسیم و بر اساس ارزش های خود رفتار کنیم، زندگی با کیفیت تر و شادتری خواهیم داشت. اما بر عکس اگر زندگی ما بر خلاف ارزش هایی که داریم پیش برود و در واقع زندگی و ارزش هایمان با یکدیگر همخوانی نداشته باشند، زندگی برای ما سخت خواهد شد و مشکلات روی خودشان را به ما نشان می دهد. در این صورت رضایت ما از زندگی کم خواهد شد. بنابراین پیدا کردن ارزش ها و داشتن سبک زندگی ارزشمند تاثیر زیادی بر رضایت و شادکامی در زندگی دارد.

راهکارهای ایجاد سبک زندگی ارزشمند چیست؟

خوشبختانه اگر می خواهید سبک زندگی ارزشمند داشته باشید، با بهره گیری و تکرار برخی راهکارها می توانید این سبک را در زندگی ایجاد کنید. برخی از راهکارهای ایجاد سبک زندگی ارزشمند شامل، ایجاد عادت مطالعه روزانه، استفاده از تجربیات به عنوان درسی برای زندگی بهتر، یادگرفتن چیزهای جدید از افراد مختلف، احترام به ارزش های خود و مکتوب کردن ارزش ها و غیره می باشد.

آیا ارزش های خود را در زندگی می شناسید؟ تا چه اندازه بر اساس ارزش هایتان عمل می کنید؟ آیا سبک زندگی شما سبک ارزشمند است؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر ارزش قائل شدن برای زندگی خود داشتید، می توانید از پرسشنامه زندگی ارزشمند استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه زندگی ارزشمند ویلسون چیست؟

ارزیابی ارزش قائل شدن برای زندگی خود هدف ساخت این پرسشنامه است.

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه دو مولفه دارد.

آیا این تست روایی و پایایی دارد؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

این پرسشنامه توسط چه کسی ساخته شده است؟

این پرسشنامه توسط ویلسون و همکارانش ساخته شده است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام