پرسشنامه وحشتزدگی و هراس آلبانی بارلو و زینبارگ (APPQ)
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه وحشتزدگی و هراس آلبانی بارلو و زینبارگ (APPQ)

این پرسشنامه توسط  آلبانی بارلو و زینبارگ ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی هراس اجتماعی، ترس از مکان های شلوغ و ترس درونی می باشد.

این پرسشنامه دارای 27 سوال و 3 بعد:

  • هراس اجتماعی
  • ترس از مکان های شلوغ
  • ترس درونی می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه وحشت زدگی و هراس آلبانی بارلو و زینبارگ (APPQ) تایید شده است.

در مورد اضطراب و اختلالات اضطرابی چه می دانید؟ در چه مواقعی اضطراب زیادی را تجربه می کنید؟ آیا در زمانی که مضطرب هستید، می توانید از عهده اضطراب خود بر بیایید و به نوعی آن را مدیریت کنید؟ واقعیت ماجرا این است که اضطراب فقط مخصوص گروهی از افراد نیست؛ هر فردی ممکن است مضطرب شود و در موقعیت های مختلف به نوعی با اضطراب درگیر شود.
اضطراب که حالتی دلشوره مانند است، به طور کلی یک حالت خوشایند نیست اما اگر فشار ناشی از اضطراب بیش از اندازه نباشد، ارزش بقا برای فرد دارد و اصلا مضر نیست. اما امان از وقتی که اضطراب از سطح طبیعی خارج می شود و تعادل فرد را بر هم زند.
ویژگی های شخصیتی فرد و سبک های مقابله ای می تواند به کنترل اضطراب کمک کند اما اگر حجم اضطراب تجربه شده، بیش از اندازه باشد، ممکن است اختلالات اضطرابی بروز پیدا کنند. اختلالات اضطرابی دسته ای از اختلالات روانی هستند که ریشه ترس و اضطراب دارند. پیش از هر چیز بگوییم اختلالات اضطرابی در صورت تشخیص قابل درمان است، پس شناخت نشانه های این اختلالات می تواند در شناسایی و تشخیص آن به دیگران کمک کند.

هراس اجتماعی که به عنوان اضطراب اجتماع نیز شناخته می شود، یکی از آن اختلالاتی است که در طبقه اختلالات اضطرابی قرار می گیرد. مشخصا وقتی نام این اختلال به میان می آید توجه افراد به تجربه اضطراب در موقعیت های اجتماعی معطوف می شود. مبتلایان اختلال هراس اجتماعی از اینکه در اجتماع و میان مردم باشند، مضطرب می شوند؛ پس نهایت تلاش خود را برای اجتناب از قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی انجام می دهند.

یک فرد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی حساسیت شدیدی به طرد شدن از سوی دیگران دارد، این فرد از اینکه مورد انتقاد قرار بگیرد هراس شدید دارد، مداوم می ترسد که نکند از سوی دیگران مورد ارزیابی منفی قرار بگیرد یا دیگران او را به دلایل مختلف مسخره یا تحقیر کنند یا مورد اهانت و توهین قرار دهند.  یک فرد مبتلا به این اختلال یک ترس درونی نسبت به مکان های شلوغ دارد؛ کناره گیری از دیگران، انزوای اجتماعی از نشانه های اختلال اضطراب اجتماعی است.

آلبانی بارلو و زینبارگ در نتیجه تحقیقاتشان در زمینه اختلال اضطراب اجتماعی موفق به ساخت پرسشنامه ای برای ارزیابی این متغیر شده اند؛ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر هراس اجتماعی و مولفه های مرتبط با آن داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

آیا این پرسشنامه روایی و پایایی دارد؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

هدف از ساخت این پرسشنامه چیست؟

ارزیابی هراس اجتماعی هدف ساخت این پرسشنامه است.

این پرسشنامه توسط چه کسی ساخته شده است؟

این پرسشنامه توسط بارلو و زینبارگ ساخته شده است.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله، این پرسشنامه دارای نمره گذاری است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام