بخش جدید تحت عنوان " تست های آنلاین " با تفسیر جامع در وبسایت ایکشو راه اندازی شد.
پرسشنامه میزان تمایل به ورزش
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه میزان تمایل به ورزش

این پرسشنامه توسط محمد رحیم ناجی در سال 1388 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان تمایل به ورزش می باشد.

این پرسشنامه دارای 20 سوال و 4 بعد است.

روایی و پایایی پرسشنامه سنجش تمایل به ورزش تایید شده است.

تاثیر ورزش بر سلامت جسم و روان بر هیچ کس پوشیده نیست. در مقالات علمی مختلف، توصیه پزشکان، مجلات، برنامه های تلوزیونی در مورد تاثیرات مثبت ورزش و تحرک بدنی بارها و بارها مطالب مختلفی را شنیده ایم. ورزش روند کهولت سن و ضعف جسمانی را به تاخیر می اندازد. ورزش منجر به سلامت بیشتر اعضای بدن می شود. سلامت جسمانی در فردی که ورزش می کند به نسبت فردی که ورزش نمی کند، بیشتر بوده و در وضعیت بدنی و شرایط او کاملا مشهود خواهد بود.

همچنین ورزش در بهبود روحیه و خلق و خو تاثیر زیادی دارد؛ ورزش کردن به تنهایی سلامت روان را ارتقا می دهد. ورزش تاثیر زیادی بر کاهش استرس و اضطراب دارد. گفته می شود، بیست دقیقه تا نیم ساعت ورزش مرتب روزانه منجر به کاهش علائم افسردگی در فرد مبتلا به بیماری افسردگی می شود و ورزش یک داروی بدون عوارض برای درمان افسردگی، استرس و اضطراب است.

تمایل به ورزش در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ ورزش برای عده ی بسیاری از افراد در اولویت است و از برنامه ریزی زندگیشان جدا نمی شود اما برای عده ای دیگر نه تنها اولویت نیست بلکه انجام دادن یا ندادن آن خیلی برایشان مهم نیست. بنابراین تمایل به ورزش در افراد مختلف متفاوت است.

البته می توان گفت افرادی که ورزش مورد علاقشان را پیدا کردند، هدف و انگیزه خاصی را از ورزش کردن دنبال می کنند، تمایل بیشتری به ورزش نشان می دهند. اگر می خواهید به سمت ورزش متمایل شوید و ورزش کردن را در برنامه روزانه خود بگنجانید، در ابتدا بهتر است مزایای ورزش را برای خود یادآوری کنید؛ افزایش شادی، ارتقا کیفیت زندگی، رضایت بیشتر از زندگی، کاهش پرخاشگری و خشونت، تجربه احساسات مثبت فقط برخی از مزایای ورزش کردن است.

در قدم بعدی می توانید یک هدف مرتبط با ورزش برای خود تعیین کنید، مثلا کاهش یا افزایش وزن، افزایش سلامتی، تقویت مفاصل و.. از اهداف ورزش کردن می باشد. سپس می توانید از یک دوست یا اعضای خانواده درخواست کنید که به همراه شما به باشگاه بیایند یا ورزش کردن را شروع کنند؛ در این صورت احتمال پیگیری ورزش روزانه در شما بیشتر می شود. پاداش دادن به خود هم می تواند در افزایش تمایل به ورزش کردن تاثیر داشته باشد.

شما چقدر به انجام ورزش و حرکات ورزشی تمایل دارید؟ در صورت تمایل به ارزیای متغیر میزان تمایل به ورزش می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه میزان تمایل به ورزش چیست؟

این پرسشنامه با هدف ارزیابی میزان تمایل به ورزش ساخته شده است.

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه چهار مولفه دارد.

آیا این پرسشنامه دارای اعتبار و روایی است؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام