پرسشنامه عوامل موثر بر رشد سرمایه فکری اساتید هیات علمی بختیاری
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه عوامل موثر بر رشد سرمایه فکری اساتید هیات علمی بختیاری

این پرسشنامه توسط بختیاری و همکاران در سال 1396 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی عوامل موثر بر رشد سرمایه فکری اساتید هیات علمی از ابعاد مختلف می باشد.

این پرسشنامه دارای 44 سوال و 8 بعد، ویژگی های فردی، حرفه مندی، کمال طلبی، کیفیت زندگی شغلی، ادراک حمایت سازمانی، تعهد سازمانی، رضایت شغلی، ویژگی های شغلی می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه عوامل موثر بر رشد سرمایه فکری اساتید هیات علمی تایید شده است.

سرمایه های فکری

می دانید این روزها رهبران سازمانی به چه نکته ای بیش از پیش توجه می کنند؟ کمی فکر کنید؟ پاسخ این سوال، سرمایه های فکری است! سرمایه فکری با سرمایه مادی تفاوت مشهود زیادی دارد و اگر در سازمان وجود داشته باشد، سازمان را به رشد و پیشرفت بزرگی نزدیک می کند.
سازمانی موفق است که بتواند از سرمایه های فکری خود به خوبی استفاده کند و چگونگی استفاده از این سرمایه ها را بلد باشد. سرمایه فکری جزو سرمایه های انسانی می باشد اما فراتر از سرمایه های انسانی است. سرمایه فکری شامل مواردی مانند رضایت مشتری، تجربه کارمندان، فرآیند ها و ساختارهای داخلی سازمان می شود.

هنگامی که یک سازمان از سرمایه فکری استفاده و بهره برداری می کند، می تواند ارزش های سازمانی خود را ارتقا دهد، محصولات و خدماتی که ارائه می دهد را بهبود ببخشد، فروش و رشد خودش را افزایش دهد، اثر بخشی و کارایی خودش را ارتقا دهد.
اگر در یک سازمان سرمایه فکری به خوبی مدیریت شود، سرمایه فکری رشد بیشتری خواهد داشت. سرمایه فکری را می توان یک دارایی نامشهود در نظر گرفت؛ سرمایه فکری شامل تمام منابع اطلاعاتی است که یک سازمان در اختیار دارد و می تواند از این سرمایه در جهت رشد، ترقی، به دست آوردن سود، مشتری جدید و بهبود کسب و کار استفاده کند.

سرمایه فکری در تراز نامه های سازمانی به عنوان دارایی ثبت نمی شود، سرمایه فکری بیشتر یک دارایی معنوی است. یکی از سازمان هایی که سرمایه فکری در آن نهفته است، سازمان های آموزشی می باشد. دانشگاه و موسسات علمی آموزشی دارای سرمایه فکری زیادی هستند که باید از این سرمایه ها به نحو احسن استفاده کنند و به خوبی این سرمایه ها را مدیریت کنند.

در دانشگاه، توجه به عوامل موثر بر رشد سرمایه فکری اساتید دانشگاه و هیئت علمی باید مورد توجه قرار بگیرد؛ بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، مشخص شده است که ویژگی های فردی، توجه به حرفه مندی، کمال طلبی، کیفیت زندگی شغلی، ادراک حمایت سازمانی، تعهد سازمانی، رضایت شغلی، ویژگی های شغلی بر رشد و ارتقا سرمایه فکری اعضای هیئت علمی تاثیر زیادی دارد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر عوامل موثر بر رشد سرمایه فکری اساتید هیات علمی از ابعاد مختلف داشته باشید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبری که توسط  بختیاری و همکاران ساخته شده و عوامل موثر بر رشد سرمایه فکری اساتید هیات علمی نام دارد، استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه عوامل موثر بر رشد سرمایه فکری اساتید هیات علمی بختیاری چیست؟

این پرسشنامه با هدف ارزیابی عوامل موثر بر رشد سرمایه فکری اساتید هیات علمی ساخته شده است.

این پرسشنامه توسط چه کسی ساخته شده است؟

این پرسشنامه توسط بختیاری و همکاران ساخته شده است.

آیا این پرسشنامه روایی و پایایی دارد؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام