تست طرحواره های یانگ + تفسیر پیشرفته
پرسشنامه حمایت اجتماعی در شبکه های اجتماعی
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه حمایت اجتماعی در شبکه های اجتماعی

این پرسشنامه توسط مهدی دشتی و همکاران ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان حمایت اجتماعی در شبکه های اجتماعی می باشد.

این پرسشنامه دارای 5 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه حمایت اجتماعی در شبکه های اجتماعی تایید شده است.

امروزه یکی از راه های برخورداری از حمایت اجتماعی استفاده از شبکه های مجازی می باشد؛ شبکه های مجازی تاثیر شگرفی بر جمع آوری کمک در سطح اجتماعی، پیدا کردن حامیان اجتماعی و برخورداری از حمایت اجتماعی داشته است. حمایت اجتماعی که با نام دیگری تحت عنوان امنیت اجتماعی هم شناخته می شود، یکی از اعمالی است که در زمره توسعه اجتماعی قرار می گیرد.

حمایت اجتماعی

حمایت اجتماعی را می توان یک استراتژی در جهت توسعه اجتماعی دانست؛ حمایت اجتماعی به مردم و دولت ها در جهت افزایش رفاه، کاهش فقر، افزایش درآمد خانوار، تامین منابع بودجه، ارائه بیمه اجتماعی، اجرای برنامه هایی در راستای کمک به افراد فقیر، فراهم کردن غذا و ... کمک می کند.

از آنجایی که حمایت اجتماعی با سیاست های اقتصادی و اجتماعی در ارتباط است و این سیاست ها را به یکدیگر نزدیک و مرتبط می سازد، در کاهش فقر و توسعه اجتماعی نقش به سزایی را ایفا می کند و باعث سرمایه گذاری اجتماعی می شود.

با نیم نگاهی به سیر تاریخی حمایت اجتماعی به این نتیجه می رسیم که حمایت اجتماعی در اقدامات نهادی موجود در جوامع کشاوری و جوامعی که در آن از طریق شکار گذران زندگی می کردند سرچشمه می گیرند. در این جوامع بخشی از محصولات کشت و کار یا شکار به افراد سالمند، یتیم یا نیازمند اختصاص داده می شد و از این طریق از افراد ناتوان در عرصه های مختلف حمایت می شد.

در گذشته مساجد یا کلیساها کانون فراهم کردن حمایت اجتماعی بود و در این مکان ها اقداماتی در راستای فراهم کردن حمایت اجتماعی انجام می شد. لازم به ذکر است فراهم کردن حمایت اجتماعی بیشتر از سوی مردم صورت می گیرد و دولت ها کمتر در این زمینه دخالت می کند.

پیشرفت روز افزون تکنولوژی و افزایش محوبیت شبکه های اجتماعی میان همگان باعث شده که بتوان از این شبکه ها و فضای مجازی در راستای انجام فعالیت های اجتماعی و انجام فعالیت در زمینه حمایت های اجتماعی استفاده کرد. این فضا بستر مناسبی برای اطلاع رسانی و کمک رسانی بوده و افراد را از نقاط مختلف دنیا به یکدیگر متصل می کند.

آیا تا به حال از طریق شبکه های اجتماعی فعالیت هایی را در راستای حمایت اجتماعی انجام داده اید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر، میزان حمایت اجتماعی در شبکه های اجتماعی داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

 
 

 

 

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه حمایت اجتماعی در شبکه های اجتماعی چیست؟

ارزیابی میزان حمایت اجتماعی در شبکه های اجتماعی هدف ساخت این پرسشنامه است.

این پرسشنامه چند سوال دارد؟

این پرسشنامه 5 سوال دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله، این پرسشنامه دارای نمره گذاری است.

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

بله، این پرسشنامه دارای روایی داخلی و بیرونی است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام