پرسشنامه تکنوفوبیا (ترس از تکنولوژی)
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه تکنوفوبیا (ترس از تکنولوژی)

این پرسشنامه دارای 14 سوال می باشد.

هدفی که در این پرسشنامه دنبال می شود، ارزیابی میزان ترس و هراس از فناوری و تکنولوژی های جدید می باشد.

پرسشنامه تکنوفوبیا (ترس از تکنولوژی) بر اساس لیکرت 5 درجه ای بوده است و دارای روایی و پایایی و نمره گذاری هست.

آیا تا به حال فکر کرده اید که مردم در زمان های گذشته برای کار های روزمره ای که ما امروزه به آسانی آن ها را انجام می دهیم، چه سختی ها و مشقت هایی را متحمل می شدند؟ مثلا اگر می خواستند یک پیام ضروری را به یک فرد دیگری در آن سوی دنیا بفرستند چقدر باید تلاش می کردند و به چه اندازه باید سختی می کشیدند؟ کاری که ما امروزه آن را فقط با یک تایپ ساده پیام در کامپیوتر و با فشردن دکمه ارسال توسط ایمیل و یا استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان انجام می دهیم؟ آیا تا به حال عمیقا به این موضوع که تکنولوژی و فناوری چگونه به ما کمک کرده است، فکر کرده اید؟

به طور کلی می توان گفت این آسان شدن امور را مدیون پیشرفت علم و تلاش متخصصان و دانشمندان در پیشبرد علم و ابداع فناوری های جدید هستیم. تکنولوژی و فناوری های جدید در امور مختلف به انسان ها کمک بسیاری کرده است و اولین کمک آن شاید آسان شدن همه ی امور و انجام آن ها به روش های آسان تر بوده است. تسهیل فرآیند کارهای ما در امور روزمره یکی از مزیت های عالی تکنولوژی بوده است.

تکنولوژی چیست؟

به احتمال زیاد که شما خود، معنای تکنولوژی را به خوبی می دانید، اما برای مرور تعریف این واژه باید گفت که تکنولوژی، که یک کلمه فرانسوی هم می باشد و مترادف کلمه ی فناوری هم هست، مجموعه ای است از یک سری مهارت و تکنیک و روش های مختلف که ما می توانیم از آن ها برای تحقیقات علمی و امور روزمره خود استفاده کنیم.

تکنوفوبیا چیست؟

درست است که تکنولوژی بسیار مفید و کارا می باشد اما تا به حال افرادی را دیده اید که از تکنولوژی هراس داشته باشند و از استفاده از فناوری های جدید ترس داشته باشند؟ باید بگویم که بله افرادی وجود دارند که مبتلا به تکنوفوبیا هستند. افراد مبتلا به تکنوفوبیا از تکنولوژی نوعی ترس غیر منطقی که همان فوبیا هست را دارند. تکنولوژی در این افراد استرس ایجاد کرده و برای آنان خوشایند نیست. این افراد احساس خوبی از استفاده کردن از تکنولوژی ندارند و سعی می کنند همیشه از استفاده کردن از تکنولوژی اجتناب کنند.

اگر احساس می کنید که ممکن است مبتلا به تکنوفوبیا باشید و یا کسانی را در اطراف خود می شناسید که نشانه های این نوع ترس را دارند، می توانید از این پرسشنامه برای ارزیابی میزان تکتوفوبیا استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه تکنوفوبیا (ترس از تکنولوژی) چیست؟

این پرسشنامه ترس از تکنولوژی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله، این پرسشنامه دارای نمره گذاری است.

نام دیگر ترس از تکنولوژی چه می باشد؟

ترس از تکنولوژی را تکنوفوبیا می نامند.

این پرسشنامه چند سوال دارد؟

این پرسشنامه دارای 14 سوال می باشد.

آیا روایی و پایایی این پرسشنامه تایید شده است؟

بله این پرسشنامه دارای روایی و پایایی می باشد.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام