پرسشنامه خواب شیرخوار (ISQ)
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه خواب شیرخوار (ISQ)

پرسشنامه خواب شیرخوار در سال ۱۹۹۹ توسط مورل طراحی شده و رفتار خواب شیرخواران را از طریق گزارشات مادر می سنجد و به بررسی سه عامل خلق و خوی کودک، شیوه های خواباندن کودک و ادراک مادر در مورد خوابیدن کودک می پردازد.

این پرسشنامه 10 سوال دارد و شامل دو قسمت است: قسمت اول مطابق با مقیاس ریچمن بوده و شامل 9 سوال است که رفتار خواب کودک را با پرسیدن سوالاتی در مورد رفتن به رختخواب برای خوابیدن، بیداری شبانه، و خوابیدن در رختخواب والدین می سنجد.

قسمت دوم پرسشنامه با یک سوال چهار گزینه ای (شامل گزینه های بدون مشکل، مشكل خفيف، مشكل متوسط و مشكل شديد) نظر مادر را در مورد مشکل دار بودن یا نبودن خواب کودک می پرسد.

همچنین این پرسشنامه دارای روایی و اعتبار و نمره گذاری نیز می باشد.

خواب شیرخوار

نوزاد تازه متولد شده برای رشد خوب به خواب نیاز دارد به همین دلیل بیشتر اوقات شبانه روز را میخوابند و از آنجا که معده ی کوچکی دارند فقط برای تغذیه هر چند ساعت یک بار بیدار می شوند، اینکه کودک شما هر چندوقت یک بار غذا بخورد، به آنچه از آن تغذیه می کند و به سن او بستگی دارد.تفاوت های فردی در چگونگی خواب نوزادان وجود دارد، برخی از آنها تا جایی که بتوانند در برابر خواب مقاومت می کنند ولی برخی از آنها زود کوتاه می آیند و می خوابند در هفته‌ های اول، نوزاد شما ممکن است شب و روز در خواب باشد.

اما نکته این است که اکثر نوزادان، در طول چند هفته ی اول زندگی خود بیشتر از دو تا چهار ساعت مداوم نمی‌ خوابند. نوزادان به ‌طور معمول در هفته ی اول زندگی، ۱۴ تا ۱۸ ساعت در شبانه‌ روز و وقتی یک ماهه می‌ شوند، ۱۲ تا ۱۶ ساعت در شبانه‌ روز می‌ خوابند. از آنجا که هر نوزادی متفاوت است، برخی از آنها خیلی کمتر یا خیلی بیشتر از میانگین‌ می‌ خوابند و صرف نظر از ساعات خواب نوزاد، در ماه اول لازم است مادر نوزاد خود را هر دو ساعت یک بار برای شیر خوردن بیدار کند.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

پرسشنامه خواب شیرخوار چیست؟

پرسشنامه خواب شیرخوار رفتار خواب شیرخواران را از طریق گزارشات مادر می سنجد.

آیا پرسشنامه خواب شیرخوار دارای روایی و اعتبار است؟

بله،پرسشنامه استاندارد خواب شیرخوار دارای روایی و پایایی است.

آیا پرسشنامه خواب شیرخوار دارای نمره گذاری است؟

10 سوال

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام