پرسشنامه اهمال کاری ناب استیل
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی پرسشنامه اهمال کاری ناب استیل

این پرسشنامه توسط استیل در سال 2010 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی اهمال کاری می باشد.

این پرسشنامه دارای 12 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه اهمال کاری ناب استیل تایید شده است.

اهمال کاری و پیامد های آن

می دانید چه چیزی باعث می شود ما دائما انجام کارهای مهم یا غیر مهم خود را به تعویق بیاندازیم؟ برای انجام هر کاری بیش از اندازه تعلل یا به اصطلاح عامیانه دست دست کنیم؟ کمی فکر کنید! بله اهمال کاری. اهمال کاری یا تنبلی همان چیزی است که باعث می شود ما متحمل آسیب های روانی یا جسمانی بسیاری شویم. می پرسید چه آسیبی؟ برای شما خواهم گفت!

فرض کنید یک دانشجو هستید و قرار است سر یک تاریخ مشخص، پروژه ای را تحویل بدهید؛ برای انجام این پروژه 15 روز زمان دارید و این زمان برای انجام پروژه کافی است. شما به جای برنامه ریزی برای اینکه در هر روز چه کاری را انجام دهید تا در نهایت در روز مقرر پروژه را تحویل دهید، انجام کار را هر روز به تعویق می اندازید و به روز های آخر موکول می کنید. زمانی که به روزهای نهایی تحویل پروژه نزدیک می شوید، استرس زیادی دارید و از استرس دچار برخی بیماری جسمانی مانند سردرد یا معده درد می شوید.
استرس و به دنبال آن دیگر بیماری های جسمانی تنها یک مثال ساده از پیامد های منفی اهمال کاری است.

اهمال کاری شاید در لحظه باعث خوشحالی یا آسودگی خاطر شود اما در نهایت باعث سردرگمی و درماندگی می شود. در واقع اهمال کاری به نوعی با شانه خالی کردن از مسئولیت در ارتباط است. فرد اهمال کار هر کاری انجام می دهد تا مسئولیتش را به دیگری واگذار کند یا خودش انجام ندهد. در نهایت فرد اهمال کار ممکن است به سراغ انجام وظایف یا تکالیف آسان برود و وظایف سخت و مهم را انجام ندهد.

اهمال کاری به دلایل متفاوتی همچون، کمال گرایی، ترس از شکست خوردن، شک و تردید داشتن، مسئولیت نپذیرفتن، خستگی و .. در فرد وجود داشته باشد اما خوشبختانه راه حل هایی برای کاهش و اجتناب از آن وجود دارد. تعیین اهداف و برنامه ریزی روزانه، یادگیری تکنیک های مدیریت زمان، اولویت بندی کارها و انجام کارهای مهم در ابتدای روز، حذف عادات نامناسب و اصلاح سبک زندگی، استراحت کافی در طول روز و دیگر راهکارهای ساده اما موثر می توانند در پرهیز از اهمال کاری موثر باشند.

به نظر خودتان، فردی اهمال کار هستید؟ دوست دارید بدانید اهمال کار هستید یا خیر؟ در صورت تمایل به ارزیابی متغیر اهمال کاری می توانید از پرسشنامه ای که توسط استیل ساخته شده است و اهمال کاری ناب نام دارد، استفاده کنید.

خرید و دانلود مستقیم
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

این پرسشنامه چند مولفه دارد؟

این پرسشنامه تک مولفه ای است.

هدف از ساخت این پرسشنامه چیست؟

ارزیابی اهمال کاری هدف ساخت این پرسشنامه است.

آیا این پرسشنامه دارای اعتبار و روایی است؟

بله این پرسشنامه روایی و پایایی دارد.

آیا این پرسشنامه نمره گذاری دارد؟

بله این پرسشنامه نمره گذاری دارد.

این پرسشنامه توسط چه کسی ساخته شده است؟

این پرسشنامه توسط استیل ساخته شده است.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام