مقاله وجدان کاری و عدالت سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی
  • توضیحات محصول
  • دیدگاه ها (0)
  • سوالات متداول

معرفی مقاله وجدان کاری و عدالت سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی

این فایل برای ارزیابی پیشینه و تحقیقاتی در مورد میزان وجدان کاری در افراد و همچنین با عدالت سازمانی و رفتار شهروندی سازمانی تهیه و تدوین شده است. مقاله وجدان کاری و عدالت سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی دارای 90 صفحه می باشد و همچنین مطالب درون این مقاله کاملا معتبر می باشد.

افراد مختلف در جامعه به تناسب موقعیتی که در آن قرار می گیرند، می توانند نقش های متفاوتی را نیز بر عهده داشته باشند. مثلا یک شهروند در اجتماع می تواند یک نیروی کار و کارمند در یک سازمان باشد و یا نقشی متفاوت در محیط خانواده اش بر عهده داشه باشد.

وجدان کاری چیست؟

یکی از مواردی که همواره باید مورد توجه افراد در هر نقشی که هستند، قرار بگیرد، داشتن وجدان می باشد. وجدان در واقع نوعی قدرت تشخیص در افراد می باشد. قدرتی که اگر فردی از آن بهره مند باشد، می تواند نیکی و بدی را به خوبی از یکدیگر تخیص دهد. یک فرد باید در هر حیطه ای که مشغول کار و فعالیت می باشد، با وجدان عمل کند.

یکی از مواردی که وجود وجدان در آن لازم به نظر می رسد، در انجام کار و فعالیت های شغلی می باشد. مهم است که افراد در حین کار به عنوان یک کارمند و یا حتی مدیر یک سازمان، دارای وجدان کاری باشند. داشتن وجدان کاری موجب جلوگیری از انجام بسیاری از کار هایی که درست نبوده می شود. در واقع وجدان به صورت یک نیروی محرکه درونی برای افراد عمل می کند. نیرویی که مانند یک عامل بازدارنده مانع از انجام کارهای نادرست می شود و یا مانند یک زنگ هشدار، به هنگام ارتکاب کاری نادرست به صدا در می آید.

مزایای داشتن وجدان کاری

افرادی که دارای  وجدان کاری هستند، به نوعی خود را مسئول و متعهد به انجام امور می دانند و عمل کردن به تعهدات را بر اساس الزامات واجب می دانند. در واقع این افراد برای انجام کار به درستی، از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند و همه ی سعی خود را در جهت انجام کار ها بر اساس عدالت هم به کار می بندند.

وجدان کاری و عدالت سازمانی

از جهت دیگر می توان گفت که داشتن وجدان کاری با عدالت سازمانی نیز در ارتباط مستقیم می باشد. افرادی که بر اساس وجدان خود به فعالیت در سازمان خود می پردازند و وجدان کاری اولین اولویت آن ها در هر چیز است، همواره کار کردن بر اساس عدالت و انصاف و برابری را نیز ارجح می دانند. این افراد بسیار دقت می کنند که در سازمان خود، از هرگونه تضعیع حق جلوگیری شود و همه چیز بر اساس برابری و انصاف پیش برود.

دانلود رایگان
نظر خود را راجع به این فایل برای ما بنویسید.

شماره همراه و ایمیل شما به نمایش عمومی قرار نخواهد گرفت

مقاله وجدان کاری و عدالت سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی چیست؟

این مقاله برای ارزیابی پیشینه و تحقیقاتی در مورد میزان وجدان کاری در افراد و همچنین با عدالت سازمانی و رفتار شهروندی سازمانی تهیه و تدوین شده است.

وجدان چیست؟

وجدان به عنوان نیرویی محرک و بازدانده در درون هر انسانی عمل می کند و موجب می شود افراد از انجام کارهای نادرست جلوگیری کنند.

وجدان کاری چیست؟

وجدان کاری یعنی عمل به هرآنچه نیکو می باشد بر اساس الزامات و تعهدات در کار.

عدالت سازمانی چیست؟

عدالت سازمانی یعنی داشتن رفتار هایی بر مبنای انصاف و برابری و سازگاری در سازمان.

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در تلگرام